Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

České taekwondo se zásluhou Petry Štolbové poprvé objeví na olympiádě

Česká taekwondistka Petra Štolbová se na evropském kvalifikačním turnaji pro olympijské hry, který o víkendu hostila bulharská Sofie, probojovala až do finále, a zajistila tak českému taekwondu historicky první účast pod pěti kruhy.

Dvaadvacetiletá Petra Štolbová nastoupila v Sofii v soutěži nejtěžší ženské kategorie, tedy nad 67 kilogramů, kde startovalo osm závodnic. To byl dle trenéra Viktora Jankovského riskantní krok. „Při registraci jsme Petru zařadili do vyšší kategorie, normálně bojuje do 67 kilogramů. Vyplatilo se.“ Ve čtvrtfinále přešla česká taekwondistka přes Polku Aleksandru Kowalczukovou, v klíčovém semifinále pak porazila Izraelku Danu Azranovou. Finálové utkání se už v kvalifikaci nehraje, vstupenku do Paříže si zajistily obě finalistky.

V kategorii do 57 kg jen těsně unikla olympiáda Dominice Hronové, kterou od postupu na hry dělilo jediné vítězství. V nabité konkurenci skončila třetí.