Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika po brexitu usiluje o smlouvu o policejní spolupráci s Velkou Británií

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek jednal videokonferenčně ve čtvrtek 4. února s náměstkyní britského Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Susan F. M. Williamsovou. Hlavním tématem byla budoucí bezpečnostní a policejní spolupráce se Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska. 

Vedle udržení bezpečnostní spolupráce na úrovni EU usiluje Česká republika o bilaterální smlouvu o policejní spolupráci mezi Českou republikou a Spojeným královstvím. „Představili jsme naši představu budoucí dohody, která by zajistila pokračování dosavadní spolupráce v bezpečnostní oblasti i po brexitu,“ sdělil po jednání Jakub Kulhánek, náměstek ministra vnitra. Britská strana projevila ochotu začít na podobě budoucí úpravy spolupracovat.
 
Dohoda by upravila spolupráci v oblasti potírání všech forem trestné činnosti s tím, že některým formám by mohla být v případě zájmu jedné ze stran věnována větší pozornost.

Současné právní nástroje, včetně Dohody o obchodu a spolupráci mezi Spojeným královstvím a EU, umožňují v některých oblastech pouze základní úroveň policejní spolupráce. „Dohoda o policejní spolupráci by tuto spolupráci pozvedla na vyšší úroveň a dále ji rozvíjela,“ vysvětlil Martin Vondrášek, náměstek policejního prezidenta.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem