Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Centrální registr vozidel - stav k 1. 1. 2012

stav k 1. 1. 2012

Pozor – některé datové soubory jsou značně velké (i přes 70 MB) a jejich stažení v případě pomalého připojení může trvat i několik minut.
 
Aktuálně registrujeme téměř 7,5 milionu provozovaných vozidel a v každém z následujících 40 souborů statistik (*. csv) figuruje (až na vyjímky) každé z těchto vozidel právě jednou, tedy křížové reference navzájem souhlasí.
  
Ve starších statistikách (do roku 2005) se sledovaly počty vozidel pouze pro předdefinované značky a typy. V současné verzi statistiky obsahují veškeré evidované značky a typy, což způsobuje následující problém: značky a typy vozidel jsou uvedeny přesně tak, jak je zavedlo registrační místo – pověřená obec. Odtud tedy např. značka škoida má zřejmě být škoda, dále *citroen má být značka citroen, nikoliv značka * a typ citroen. MV není oprávněno tato data jakkoli měnit, tedy ani opravovat překlepy. Z hlediska absolutních počtů jsou tyto chyby statisticky nevýznamné.
  
Celkově máme v evidenci přes 300 000 základních technických popisů (ZTP) schválených typů vozidel. Např. pro typ Škoda Favorit jich je 190 a pro účely statistik je před dalším zpracováváním slučujeme dohromady.
   
Podle nejpodrobnějšího členění tedy máme 31 300 typů vozidel, z toho na 14 617 typech je pouze jedno jediné vozidlo. Na dalších více nežli 1 800 typech jsou vozidla dvě. Tedy více nežli polovina typů obsahuje méně než 3 vozidla. Na druhou stranu tyto typy obsahují více nežli 95 % všech chyb a nesmyslů, ať již zásadních technických, nebo jen formálních. (Pokud neuvažujeme druh a kategorii vozidla, máme cca 22 300 typů, z toho téměř 13 000 má méně než 3 vozidla a 10 153 typů jen jedno jediné vozidlo.)
  
1% z celkového počtu vozidel je přes 60 tisíc kusů, celková chyba je tedy menší než půl procenta. To je pro statistiku velmi dobrá přesnost.

vytisknout  e-mailem