Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

CBRN incidenty a psychologická pomoc

Psychologická pomoc je pro zvládání mimořádných událostí s chemickými, biologickými, radiačními či nukleárními aspekty (CBRN) důležitou podporou zásahu i řešení následků takových incidentů. 

Odbor bezpečnostní politiky (OBP) se touto problematikou zabývá a připravuje vodítka pro profesionály, kteří mají tuto oblast ve své kompetenci.
 
Zástupce psychologického pracoviště OBP MV PhDr. Štěpán Vymětal se ve dnech 25. - 27. září 2012 zúčastnil odborné konference v Madridu, kterou organizovalo španělské ministerstvo vnitra pod názvem: „Psychological Support for Civil Protection Forces Coping with CBRN“. Akce se konala v Národní škole civilní ochrany v Madridu a účastnilo se jí 57 expertů ze zemí EU. Konference byla pořádána v rámci projektu Evropské komise „CBRN incidents and psychosocial support“.
 
Cílem akce byla výměna posledních odborných informací a praktických zkušeností s krizovou komunikací a psychosociální podporou zasahujících profesionálů i občanů při incidentech s látkami CBRN.
 
Součástí akce byly i odborné workshopy, které se vztahovaly zejména k prevenci dopadů a odborné přípravě k psychosociálnímu krizovému řízení při CBRN incidentech, vodítkům pro zasahující složky a k výcviku profesionálů IZS a nemocničního personálu.
 
Úkolem psychologického pracoviště odboru bezpečnostní politiky je aplikovat získané poznatky i výstupy projektu „CBRN incidents and PSS“ do přípravy psychologů rezortu MV i dalších profesionálů.

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem