Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezvízový program Spojených států amerických

Obecné informace a chronologie historických souvislostí 

Do USA bez vízaDo USA bez víza

Bezvízový program spravuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických. Umožňuje občanům určitých zemí cestovat bez víza do Spojených států na turistickou nebo obchodní cestu do 90 dnů pobytu. Před cestou do USA postačí v rámci bezvízového programu vyplnit elektronický formulář ESTA a prokázat se ePasem.
  
Na studijní, pracovní či výměnné pobyty se stále vztahuje vízový režim a zájemci o pobyt v USA za uvedenými účely musejí tak jako doposud žádat o vízum na nejbližším velvyslanectví USA či konzulátu USA.

 
ePas je cestovní doklad s nosičem biometrických údajů, který je vydáván v České republice od 1. 9. 2006. Na základě jiného cestovního dokladu nebude mít občan České republiky oprávnění vstoupit v rámci bezvízového programu na území USA. Pro vízový styk bude možné využít i starší jiné typy cestovního dokladu obsahující platné vízum opravňující ke vstupu do USA.
 
V současnosti mají možnost cestovat do Spojených států v rámci bezvízového programu občané 35 zemí světa.  Česká republika, Slovensko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko a Korejská republika se k nim připojily 17.11.2008. V prosinci 2008 se k těmto zemím připojila Malta
 
 

vytisknout  e-mailem