Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Aktivace tzv. Panelů v době boje s COVIDem-19

V České republice existuje v některých krajích systém organizované pomoci dobrovolníků, který vychází ze zkušeností s povodněmi a je připravován i na další přírodní a ekologické katastrofy. Jedná se o tzv. Panely, které vznikly v roce 2010, Evropském roce dobrovolnictví, v rámci pracovní skupiny Dobrovolnictví při mimořádných událostech a krizových stavech, kterou koordinuje Ministerstvo vnitra. Do praktické organizace a koordinace dobrovolníků je zapojen Integrovaný záchranný systém (koordinace Hasičským záchranným sborem) i krajský úřad a nestátní neziskové organizace působící v daném regionu. 

Rozkazem hejtmanky Jihočeského kraje byl aktivován Panel na území Jihočeského kraje. Výborně působí tento systém v Ústeckém a částečně i Pardubickém kraji.

Dobrovolníci jsou převážně zapojováni do pomoci s roznosem jídla pro seniory, šití roušek, pomáhají s distribucí materiálu na daném území apod. Dobrovolníky vždy zastupuje v rámci Panelu zástupce jedné nestátní neziskové organizace (Český červený kříž, Charita ČR), který působí jako hlavní koordinátor pro další nestátní neziskové organizace na území a koordinuje jejich pomoc tak, aby se rychle, včas a správně dostala potřebným.

  

vytisknout  e-mailem