Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

16 dní do voleb. Ministerstvo vnitra na svých sociálních sítích spouští informační kampaň

Ministerstvo vnitra připravilo novou mini kampaň s cílem zvýšit informovanost občanů o blížících se volbách do obecních zastupitelstev a 1/3 Senátu. 8 krátkých videospotů provede voliče celým volebním procesem. Videa doplní kreslené grafiky a memy. Kampaň se bude odehrávat na sociálních sítích rezortu. 

Volby do obecních zastupitelstev a Senátu nás čekají už za 16 dní, tj. 23. a 24. září. Ministerstvo vnitra proto dnešním dnem startuje na svých sociálních sítích malou informační kampaň s cílem zvýšit povědomí o volebním procesu, podmínkách hlasování nebo úpravě hlasovacího lístku. Odlehčenější formou tak chce občanům předat základní informace o nadcházejících volbách. Pro tyto účely ministerstvo připravilo 8 krátkých videospotů, které doplní zjednodušené infografiky nebo memy.

‚‚V loňském roce se nám videa osvědčila, proto jsme se rozhodli je natočit i pro tyto volby. Nechtěli jsme ale zůstat jen u toho, a proto jsme připravili mini kampaň, která má podpořit jejich šíření. Chceme, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem,‘‘ uvedl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč s tím, že celá kampaň vznikla na ministerstvu bez dalších nákladů pro externí subjekty. ‚‚Zvenku se to možná tak nezdá, ale za přípravou voleb je obrovský kus práce nejenom nás tady na ministerstvu, ale hlavně na obecních úřadech. Na jejich přípravě se podílí stovky lidí, v samotných komisích pak zasednou desítky tisíc členů,“ doplňuje náměstek další důvod, proč se Ministerstvo vnitra rozhodlo kampaň spustit.

Od dneška až do voleb uvidí občané na sociálních sítích ministerstva alespoň jeden příspěvek denně, který se týká voleb. Vybrané příspěvky bude ministerstvo v omezené míře sponzorovat. Grafikám s volební tematikou dominují kreslené postavičky, které občanům vysvětlují různé prvky volebního procesu. Ministerstvo vnitra v souvislosti s kampaní také osloví všechny starosty. V dopise jim pošle základní informace o probíhající kampani a natočených videích včetně letáku s jednoduchým návodem, jak mohou občané v obecních volbách upravit hlasovací lístek.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

Grafika_dialog

Grafika_dialog 

Detailní náhled

Grafika_volby

Grafika_volby 

Detailní náhled

Grafika_volit či nevolit

Grafika_volit či nevolit 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem