Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čtvrtletní zpráva o migraci za čtvrté čtvrtletí roku 2019

Tato zpráva obsahuje informace o situaci v oblasti migrace jak na území ČR, tak v Evropě. Jsou zde uvedeny statistiky legálně pobývajících cizinců, data týkající se mezinárodní ochrany a informace o počtech osob migrujících v rámci tří největších migračních tras - východní, centrální a západní středomořské trasy. 

Situace v ČR je stabilní. V současné době je zde registrováno více než 590 tis. cizinců. Téměř čtvrtina z nich pochází z Ukrajiny. Cizinci nejčastěji do ČR přicházejí za účelem zaměstnání. V roce 2019 bylo v ČR evidováno celkem 1 922 žádostí o mezinárodní ochranu, nejvíce žádostí bylo podáno občany Arménie, Ukrajiny a Gruzie.

Do Evropy v roce 2019 nelegálně přicestovalo celkem 118 327 osob. Migrační aktivita na tzv. balkánské migrační trase byla po celý rok na vysoké úrovni. Na centrální středomořské trase do Itálie došlo k poklesu počtů nově příchozích migrantů, na druhou stranu byl zaznamenán zvýšený počet příjezdů na Maltu. Západní středomořská trasa do Španělska po celý rok vykazovala, v porovnání s rokem předchozím, výrazný pokles migrační aktivity.

  

vytisknout  e-mailem