Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace pro cizince

English English      Русский Русский

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • Vážení klienti, upozorňujeme, že dne 29.10.2018 bude pracoviště MVČR Frýdek-Místek z technických důvodů zavřeno. Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pracoviště MVČR Karlovy Vary bude z provozních důvodů ve dnech od 23. října 2018 do 24. října 2018 odbavovat pouze objednané klienty. Pro dotazy obecné povahy lze nadále využít telefonického spojení (974 360 391, 974 360 360) a e-mailu (tp.karlovyvary@mvcr.cz). Pro řešení naléhavých záležitostí prosíme využijte ostatní pracoviště MVČR. Děkujeme Vám za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

 • Vážení klienti,
  pracoviště MVČR Jihlava bude z důvodu stavebních úprav ve dnech 22. - 26. října 2018 zcela uzavřeno. Pro dotazy obecné povahy lze nadále využít telefonického spojení (974 260 399) a e-mailu (tp.vysocina@mvcr.cz). Pro řešení naléhavých záležitostí prosíme využijte ostatní pracoviště MVČR.
  Děkujeme Vám za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

 • Vážení klienti,
  informujeme Vás o tom, že dne 15. října 2018 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště Oddělení pobytu cizinců Střední Čechy na adrese: Hornická 642, Kutná Hora.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pracoviště MV ČR Písek bude z provozních důvodů v době od 8. října 2018 do 31. prosince 2018 odbavovat pouze objednané klienty.
  Pro účely objednání lze využít  objednací linku  tf. č. 974 235 851 nebo e-mailovou adresu - pobyty.cb@mvcr.cz.
  Informujeme Vás o tom, že lze využít pro Vaši potřebu pracoviště OAMP České Budějovice nebo Jindřichův Hradec.
  Děkujeme Vám za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

 • Vážení klienti,
  informujeme Vás o tom, že dne 15. října 2018 budou z technických důvodů upraveny úřední hodiny na pracovišti MV ČR Karlovy Vary (adresa: Krymská 47) - pracoviště MV ČR bude otevřeno od 10:15 do 17:00.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  informujeme Vás o tom, že dne 3. října 2018 bude z technických důvodů pracoviště Oddělení pobytu cizinců Praha III. na adrese Hládkov 682/9, Praha 6 uzavřeno. Všichni objednaní klienti byli o této situaci informováni.
  Děkujeme za pochopení.

 • Informace o místě a času podání žádosti o zaměstnaneckou kartu v rámci Režimu Ukrajina od 1. května 2018
  Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, se s platností od 1. května 2018 musejí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18.
  Podrobné informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí

 • Vážení klienti,
  tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány v souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců.  Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

 • Vážení klienti,
  s účinností od 15. srpna 2017 dochází ke změnám v souvislosti s novelou zákona o pobytu cizinců. Přehled změn provedených novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 15. srpna 2017 naleznete
  zde (pdf, 153 kB).

 • Od neděle 11. června 2017 bude zaveden bezvízový styk pro ukrajinské občany cestující do členských zemí EU (kromě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska), Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a na Island. Vízová povinnost bude zrušena jen v rámci krátkodobých pobytů za účelem jiným než výdělečným a jen pro držitele biometrických pasů.
  Podrobnější informace naleznete zde: Bezvízový styk s Ukrajinou

 • Vážení klienti,
  v současné době probíhají úpravy na ruské verzi stránek webu MV, určených pro cizince, a proto jsou dočasně nedostupné. Prosím využijte českou anebo anglickou verzi.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení občané Evropské unie s bydlištěm v Praze,
  dovolujeme si Vás upozornit, v zájmu úspory Vašeho času stráveného při čekání na odbavení na pražském úřadě odboru azylové a migrační politiky, že žádosti o potvrzení o přechodném pobytu občana EU lze podat také prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Elektronický formulář zde (doc, 472 kB), bližší informace zde (pdf, 44 kB).

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde (pdf, 125 kB). Pracovní doba objednávací linky je:
                                                                         Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod
                                                                             Pá: od 8.00 do 14.00 hod
  Obecná informační linka 974 832 421/418 a informační email pobyty@mvcr.cz nejsou schopny Vás objednat. Prosím obracejte se na tyto kontakty pouze s obecnými dotazy.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 62 kB) a pracovní doba je:
                                                                                           Po - Čt: od 8.00 do 16.00 hod.
                                                                                                  Pá: od 8.00 do 14.00 hod.
  Na emailové adrese Informační linky poskytujeme pouze obecné informace o pobytu cizinců na území ČR. Informační linka OAMP MV není určena pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra. Pracovníci infolinky nemají žádné informace o doručení Vašich dokumentů na příslušné pracoviště MV. S dotazy tohoto typu se obraťte přímo na pracoviště MV nebo na poskytovatele poštovních služeb.
  Nepožadujte právní rozbor či stanovisko. Pokud požadujete výklad zákona o pobytu cizinců nebo stanovisko k tomuto zákonu, je nutné takovou žádost podat v souladu se správním řádem. Pokud je váš dotaz složité právní povahy či vyžaduje komplexní řešení a asistenci, kontaktujte subjekt, který poskytuje poradenství (nevládní organizace nebo advokátní kanceláře). Pro oficiální komunikaci s Ministerstvem vnitra, prosím, využívejte tyto kontakty: Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 3, poštovní schránka 21, 170 34 Praha 7. Elektronická podatelna: posta@mvcr.cz, ID datové schránky: 6bnaawp. Stanovisko vyjádřené na informační lince (telefonicky či mailem) vychází z informací poskytnutých tazatelem a má pouze informační charakter. Závaznou povahu má pouze text zákona či podzákonného předpisu.

 • Prosíme věnujte pozornost novým pravidlům pro komunikaci s Infolinkou OAMP MV ČR pro cizince! Čtěte zde.

​  

  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,5 MB).

  

vytisknout  e-mailem