Efektivní veřejná správa

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Michal Navrátil se stal vicemistrem světa v extrémních skocích do vody

Sportovec OLYMP Centra sportu MV vybojoval první českou medaili z MS v plavání za posledních 14 let

Byl to rovnocenný boj o medaile a do posledního kola napínavé představení.  Odvaha a bojovnost dvaatřicetiletému Michalovi vůbec nechybí a patří mezi ty extrémní chlapíky, kteří jsou v cliff divingu nejlepší.

Jak se Michal Navrátil ke stříbrné medaili proskákal?

V kvalifikaci skákal tři překoty napřed s půl vrutem schýleně s obtížností 2,8 (skok 5161B) a dva a půl překotu nazad se třemi vruty ze stoje na rukou v libovolné pozici s obtížností 4,7 (skok 6256D). Za to dostal celkem 191,25 bodu a byl na druhém místě. V semifinále pak skákal dva a půl překotu nazad ze stoje na rukou skrčeně s obtížností 3,6 (skok 625C) a průběžně byl s 281,25 bodu třetí. Ve finále určeném jen pro 12 nejlepších z předchozích skoků se mu povedly tři překoty napřed se dvěma a půl vruty schýleně s obtížností 4,3 (skok 5165B) a za celkových 390,90 bodu z toho bylo mistrovské stříbro.

Další mistrovství světa plaveckých sportů je za dva roky v Gwangju v Koreji.

Tolik informace o jednom obrovském sportovním úspěchu. Chcete-li se dozvědět víc jak o závodě, tak o Michalovi samotném, podívejte se  na stránky Olympu CSMV.