Ministerstvo vnitra České republiky

Moderní úřad

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Čeští policisté na policejním mistrovství světa v plavání

Světová policejní sportovní asociace (USIP) a Policejní sportovní federace Kuvajtu se staly v říjnu pořadateli Policejního mistrovství světa v plavání.

Nad soutěží, jejímž cílem je snaha o rozvinutí policejního sportu v celosvětovém měřítku, převzal záštitu první místopředseda vlády a ministr vnitra Kuvajtu generálporučík šejk Ahmad Nawat Al-Ahmad Al Sabah. Zúčastnilo se 19 států z 24 přihlášených ze čtyř kontinentů.
Českou republiku a UNITOP reprezentovalo pod vedením trenéra ing. Luboše Čípy sedm policistů:
pprap. Michal Špaček

Česká výprava se na této soutěži rozhodně neztratila, vybojovala 8x účast ve finálových bojích a nejlepším umístěním byla tři čtvrtá místa: Michal Špaček zaostal na 100 m znak pouze 0,20 vteřin od bronzové medaile, čtvrtá byla i štafeta na 4x100 m polohově ve složení Pilát, Findrik, Špaček, Čurda a další čtvrté místo patřilo štafetě na 4x100 m volný způsob, v níž startovali Findrik, Musil, Špaček, Obr. Na úspěchu se tak podílel celý tým, neboť v dopoledních rozplavbách i odpoledním finále startovalo všech sedm plavců. Z dalších finálových umístění je třeba zmínit výkony těchto sportovců:
Ivan Pilát – 5. místo 50 m znak a 6. místo 100 m znak
Jaroslav Musil – 7. místo 50 m znak
Karel Findrik – 8. místo 100 m prsa
Michal Špaček – 7. místo 200 m PZ.

V soutěži družstev získalo pohár za největší počet vybojovaných zlatých medailí družstvo Kuvajtu, 2. místo patřilo Egyptu a na 3. místě se umístil tým Rakouska. Organizační i sportovní zajištění této mistrovské soutěže mělo vysokou úroveň a pro zúčastněné policisty z Evropy, Jižní Ameriky, Afriky a Asie se stalo cennou zkušeností pro jejich pracovní činnost, v níž je sportovní připravenost samozřejmostí.

Autorem příspěvku je člen české výpravy David Holý, zástupce ředitele Centra sportu MV.