eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Biatlonista Soukup doběhl třetí ve stíhacím závodu SP

Český biatlonista Jaroslav Soukup se poprvé v kariéře dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. V nedělním stíhacím závodu na 12,5 kilometru ve švédském Östersundu doběhl třetí, když až ve finiši prohrál souboj s Norem Emilem Heglem Svendsenem. Suverénně zvítězil Francouz Martin Fourcade. Michal Šlesingr se neudržel v elitní desítce a byl dvanáctý.

Čeští reprezentanti potvrdili vynikající vstup do sezóny - během úvodních tří závodů již podruhé vystoupili na stupně vítězů. Jaroslav Soukup navázal třetím místem ve stíhačce na stejnou pozici Šlesingra ze středečního vytrvalostního závodu.

Pro devětadvacetiletého instruktora sportu Centra sportu MV Soukupa je třetí místo životním výsledkem. Své maximum vylepšil o jednu pozici, dosud nejlépe byl čtvrtý loni v Anterselvě ve vytrvalostním závodu.

Závod se vydařil i Ondřeji Moravcovi, který se posunul ze 48. místa po sprintu na 25. příčku. Bez bodů zůstal Zdeněk Vítek, který si pohoršil a kvůli šesti chybám na střelnici dojel na 51. pozici.