Procesní modelování  

Přejdi na

Procesní modelování  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra: Vysíláme jasný vzkaz. Budeme bojovat se všemi typy kriminality

Ministr vnitra Milan Chovanec jmenoval v sobotu 12. dubna 2014 novým policejním prezidentem plk. Tomáše Tuhého a dnes, 14. dubna 2014, ho představil na tiskové konferenci. 

Skončilo období nestability, máme novou hlavu české policie,“ řekl na úvod ministr vnitra, „jsem rád, že tak skončily politické hry při jmenování policejního prezidenta.“
 
Nejbližším úkolem nového policejního prezidenta bude sestavit do jednoho měsíce tým jeho nejbližších spolupracovníků. Mezi další úkoly, jež vycházejí z projektu, se kterým se plk. Tomáš Tuhý účastnil výběrového řízení na post policejního prezidenta, patří boj proti finanční a daňové kriminalitě a boj proti korupci.
 
„V další fázi má policejní prezident za úkol připravit start týmu Kobra tak, aby se z kobry nestala užovka, případně slepýš. K tomu jsme schopni vyjednat a poskytnout lepší finanční podmínky a technické vybavení. Nechceme zapomenout ani na ostatní kriminalitu, i tu drobnou, která obtěžuje lidi na ulicích. Policie nebude pod vedením nového policejního prezidenta zavírat oči před žádnou trestnou činností. Jsem rád, že se policie ujímá člověk, který je s ní srostlý,“ dodal Milan Chovanec.
 
Plk. Tomáš Tuhý působí v policejním sboru 23 let a prošel všemi jejími strukturami od řadového policisty a později kriminalisty přes řízení základního útvaru až po nejvyšší management.
 
Do funkce policejního prezidenta ho vybrala sedmičlenná poradní komise v čele s prvním náměstkem ministra vnitra Janem Sixtou. Její členové nejdříve prozkoumali koncepce dalšího směřování policie, kterou předložili oba uchazeči, poté následoval pohovor s každým z nich. Komise pak ministru vnitra jednomyslně doporučila právě plk. Tomáše Tuhého.
 
Při přípravě koncepce,“ říká nový policejní prezident Tomáš Tuhý, „jsem vycházel z potřeb policistů i občanů. Policie procházela za poslední dobu tolika změnami, že je zásadní, aby měla jasné vedení a mohla realizovat úkoly, které plynou ze zákona.
 
Plk. Tomáš Tuhý chce, aby policejní sbor pod jeho vedením garantoval občanům veřejný pořádek, bojoval s pouliční, drogovou a daňovou kriminalitou, s extremismem, nadále postihoval projevy eskalace násilí při sportovních utkání a odhaloval závažné ekonomické kauzy.
 
V neposlední řadě bych rád přispěl k tomu, abychom společně s vedením Ministerstva vnitra docílili navrácení finančních prostředků do platů policistů, provozních nákladů a platů občanských zaměstnanců,“ doplnil nový policejní prezident plk. Tomáš Tuhý. Za členy komise mu popřál hodně úspěchů bývalý policejní prezident genpor. Jiří Kolář.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

Ministr vnitra Milan Chovanec 

Detailní náhled

f_02.JPG

Předseda komise Jan Sixta, 1. náměstek m... 

Detailní náhled

f_03.JPG

Nový policejní prezident plk. Tomáš Tuhý 

Detailní náhled

f_04.JPG

Člen komise Petr Pacher, Odborový svaz s... 

Detailní náhled

f_05.JPG

Člen komise Milan Štěpánek, předseda NOS... 

Detailní náhled

f_06.JPG

Člen komise genpor. Jiří Kolář, bývalý p... 

Detailní náhled

f_07.JPG

Milan Chovanec 

Detailní náhled

f_08.JPG

plk. Tomáš Tuhý 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem