Bezpečnostní výzkum  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Bruselu se uskutečnily další informační dny k Rámcovému programu Horizon 2020

Ve dnech 13. a 14. března se uskutečnily další informační dny a partnerská burza pro výzvy v rámci Societal Challenge 7 (SC7) - Secure societies - Protecting freedom and security of Europe and its citizens Rámcového programu EU Horizon 2020. Událost byla zorganizována Sítí národních kontaktních míst pro Horizon 2020 Bezpečné společnosti (SEREN4) ve spolupráci s Evropskou komisí a mezi hlavní témata patřila ochrana kritické infrastruktury, odolnost vůči katastrofám, boj proti zločinu a terorismu, bezpečnost hranic a vnější bezpečnost, obecné záležitosti v oblasti bezpečnosti a digitální bezpečnost. Účastníci se tak dozvěděli informace k jednotlivým výzvám, podrobnosti k právním a procesním podmínkám, etické a genderové problematice, změnám v pracovním programu pro příští rok, a také mohli přímo klást otázky ke svým zájmovým oblastem. 

Prezentace z informačních dnů věnující se těmto informacím a dalším aspektům evropského bezpečnostního výzkumu jsou ke stažení na webových stránkách SEREN4.

Mezi další významné přínosy pro účastníky patří možnost získávání nových kontaktů, partnerů, sdílení informací prostřednictvím prezentování vlastních projektů či přímých schůzek s vybranými účastníky s cílem navázání mezinárodní spolupráce či zapojení do konsorcií v oblasti bezpečnostního výzkumu. Prezentace z informačních dnů s nabídkami spolupráce a návrhy projektů jsou rovněž ke stažení na webových stránkách SEREN4.

  

vytisknout  e-mailem