Bezpečnostní výzkum  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Software PÁTRAČ přispěl k nalezení ztracené německé dívky

Veřejností před nedávnem otřásl případ ztracené německé dívky Julie, která strávila dlouhé tři dny v lesích v německo-českém pohraničí. Naštěstí se díky profesionální spolupráci německých a českých záchranných týmů podařilo dívku včas a ve zdraví nalézt. 

Nezanedbatelnou roli při pátrání sehrála moderní technika, a to nejen komunikační a navigační přístroje, ale i speciální software – aplikace Pátrač, která na základě algoritmů z navigačních dat vypočítala pravděpodobný výskyt pohřešované přímo v terénu.

Tento nový software, který byl vyvinut vědeckým týmem České zemědělské univerzity v Praze, je v letošním roce Policií České republiky testován v reálných podmínkách při pátrání po pohřešovaných osobách. Je jedním z výsledků projektu bezpečnostního výzkumu s názvem „Využití vyspělých technologií a čichových schopností psů pro zvýšení efektivity vyhledávání pohřešovaných osob v terénu“, který vznikl za podpory Ministerstva vnitra v rámci Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015–2022 (VI)

Další informace k případu lze nalézt https://www.krimi-plzen.cz/a/byl-to-zazrak/.

Odkazy do noveho okna

CD-PATRAC.jpg

CD-PATRAC.jpg 

Detailní náhled

Cvicna patraci akce z Kremesniku_podzim 2019_overení technologie I.JPG

Cvicna patraci akce z Kremesniku_podzim ... 

Detailní náhled

Cvicna patraci akce_podzim 2019_overeni technologie.JPG

Cvicna patraci akce_podzim 2019_overeni ... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem