Bezpečnostní výzkum  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Realizace mise českých expertů v oblasti kyberkriminality v Izraeli

Ve dnech 18. – 21. listopadu byla v Izraeli ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tel Avivu, úřadem NÚKIB a za podpory Ministerstva obrany realizována vědecká mise v rámci PROPED v oblasti kybernetické bezpečnosti a prevence kyberkriminality. 

Této mise, realizované na podporu internacionalizace bezpečnostního výzkumu, se pod vedením rektora Českého vysokého učení technického Vojtěcha Petráčka účastnili i zástupci dalších dvou českých univerzit - Vysokého učení technického v Brně a Masarykovy univerzity.

Čeští experti se setkali se špičkovými izraelskými výzkumníky na kybernetickou bezpečnost z Technionu, Univerzity Bar Ilan, Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a Ben Gurion University. Navštívili rovněž firmu Cyberbit v Raananě a izraelský národní CERT v Beer Ševě.

Díky této misi došlo k výměně kontaktů a know-how. Obě strany mají velký zájem o prohlubování spolupráce, která by konkrétně mohla vyústit ve společné meziuniverzitní dohody o výměnných pobytech studentů i stáží, a zapojení do společných výzkumných projektů.
 
V návaznosti byla v lednu 2021 uzavřena dohoda mezi VUT v Brně a izraelským Technionem, díky které mohou studenti a zaměstnanci VUT v Brně, konkrétně Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a Fakulty informačních technologií, využívat studentskou a zaměstnaneckou výměnu v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti a navštívit izraelský Technion a jeho Computer Science Department. Více informací zde.

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem