Bezpečnostní výzkum  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mise zaměřená na prezentaci české požární techniky v USA

Ve dnech 5. - 9. srpna se uskutečnila mise do USA zaměřená na prezentaci českých inovací v oblasti hasičské techniky americké odborné veřejnosti, a na možnou spolupráci při sdílení zkušeností v oblasti výcviku, připravenosti na přírodní katastrofy a záchranných systémů.

Zástupci Regionálního inovačního centra elektrotechniky při Západočeské univerzitě v Plzni (RICE) a Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje prezentovali v rámci této mise dva prototypy chytrého hasičského obleku, jež jsou jedním z výstupů jejich úspěšného zapojení do evropských schémat podpory výzkumu a vývoje.

Zájem amerických partnerů o české inovace pro hasičské využití a následné srovnání s hasičskou technikou běžně dostupnou v USA ukázal, že americký trh mimo jiné skýtá značný potenciál pro řadu českých firem, které mají inovativní produkty v této specifické oblasti.

Více informací lze najít v článku "České inovace v oblasti požární techniky vzbudily zájem u amerických hasičů" na webových stránkách Velvyslanectví ČR ve Washingtonu.


Foto: CZ Embassy

  

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem