Bezpečnostní výzkum  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Předání Ceny ministra vnitra za mimořádné výsledky za rok 2017

Cenu ministra vnitra za mimořádné výsledky získal tým složený ze zástupců Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, společnosti TESCAN ORSAY HOLDING, a.s. a Zentiva Praha.

V budově zařízení služeb Ministerstva vnitra -  Spiritka na pražském Břevnově dne 9. října 2017 předali Cenu ministra vnitra za mimořádné výsledky dosažené v oblasti bezpečnostního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací za rok 2017 vedoucí kanceláře náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního a zdravotnického zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Ing. Irena Baše a ředitel kanceláře prvního náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Mgr. Pavel Vařeka.

Oceněný tým obdržel cenu za výsledky dosažené v rámci řešení výzkumného projektu s názvem „Zavedení techniky iontové mikroskopie (FIB) do kriminalisticko-technické a znalecké praxe Policie ČR pro analýzu stop v oblasti grafických, fyzikálně chemických a technických expertiz“.

Projekt se zabývá zavedením techniky iontové mikroskopie (FIB) do kriminalisticko-technické a znalecké praxe Policie ČR a vytvořením certifikovaných pracovních metodik pro analýzu stop v oblasti grafických, fyzikálně-chemických a technických expertiz. Aplikace nově vyvinutých postupů ve znalecké praxi Policie ČR má tak bezprostřední dopad na zvýšení bezpečnosti občanů a hraje významnou roli v mezinárodním měřítku. Dosažené výsledky projektu výrazně přispějí k boji proti organizovanému zločinu a dalším závažným formám kriminality, ohrožující bezpečnost státu. Vědeckou přidanou hodnotu projektu dokládá skutečnost, že řada výsledků byla a je prezentována na prestižních mezinárodních i tuzemských konferencích.

Projekt „Zavedení techniky iontové mikroskopie (FIB) do kriminalisticko-technické a znalecké praxe Policie ČR pro analýzu stop v oblasti grafických, fyzikálně chemických a technických expertiz“ (VG20102015065) byl finančně podpořen Ministerstvem vnitra ČR v rámci Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2010-2015.

vytisknout  e-mailem