Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k nakládání s volební dokumentací po volbách do Poslanecké sněmovny konaných v roce 2021

Podle ustanovení § 8 odst. 3 prováděcí vyhlášky č. 233/2000 Sb. k zákonu o volbách do Parlamentu může být volební dokumentace protokolárně zničena až poté, kdy Ústavní soud nevyhoví poslední podané ústavní stížnosti proti rozhodnutí soudu o návrhu na neplatnost. 

Ústavní soud řeší ještě dvě ústavní stížnosti proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ve věci neplatnosti volby kandidáta ve volbách do Poslanecké sněmovny, které se konaly ve dnech 8. a 9. října 2021; tyto ústavní stížnosti jsou vedeny pod spisovými značkami Pl. ÚS 2/22 a Pl. ÚS 3/22.

S ohledem na zmíněné ustanovení vyhlášky je třeba ještě vyčkat na rozhodnutí Ústavního soudu o obou výše uvedených ústavních stížnostech. Ministerstvo vnitra bude vývoj řízení u Ústavního soudu nadále sledovat a bezodkladně prostřednictvím svých internetových stránek a krajských úřadů sdělí obecním úřadům, kdy nastane okamžik pro počátek běhu lhůty k protokolárnímu zničení volební dokumentace z voleb do Poslanecké sněmovny konaných v roce 2021.

  

vytisknout  e-mailem