Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Upřesnění k informační platformě Ministerstva vnitra

V deníku Právo a v dalších médiích se dnes objevily informace o rámcových dohodách na zajištění plakátovacích ploch ve městech a obcích a dalších ploch ve vlacích pro komunikaci Ministerstva vnitra. 

Jedná se o pokračování dlouhodobé informační platformy, kterou Ministerstvo vnitra spustilo v únoru letošního roku a která zahrnuje online i offline formáty. Jejím cílem je srozumitelně informovat o službách státu pro lidi a poskytovat jasné a přehledné informace o aktuálních tématech. Nejedná se o komunikaci politických stran, ale o informace ze strany státu.

Tento dlouhodobý projekt využívají státní úřady a veřejné instituce pro poskytování potřebných informací ve formě, která je přístupná i lidem, kteří nesledují tradiční média. Proto využívá místní vývěsky a prostory v hromadné dopravě. Zaměřuje se na aktuální a potřebné informace v oblasti vnitřní bezpečnosti, informování veřejnosti v souvislosti s válkou na Ukrajině, sociální podpory a dalších forem státní pomoci, exekucí a oddlužení, prevence kriminality apod. „Jedním z úkolů státu je informovat veřejnost o tom, co pro lidi dělá, a přinášet ověřená fakta o aktuální situaci. Webové stránky, plakáty a vývěsky jsou jedním z prostředků, jak tenhle důležitý úkol plnit,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan.

Částka 42 milionů, kterou média zmiňují, neodpovídá aktuální situaci. Ve skutečnosti je k dnešnímu dni uzavřena pouze rámcová smlouva na zajištění ploch ve vlacích v hodnotě 15 milionů (bez DPH). Tato částka nepředstavuje skutečné náklady, ale maximální možné plnění z rámcové smlouvy, která je uzavřená do konce roku 2024. Skutečné čerpání bude probíhat podle aktuální situace a potřeby.
 
 
Miroslav Jašurek
ředitel odboru komunikace

vytisknout  e-mailem