Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa 17/2014

Vyšlo 28. 8. 2014 

Veřejná správa 17/2014
Obálka 17 / 2014

Vyšlo 28. 8. 2014

Dopisy
Bezpečnější Antošovice
Fulnek bez úvěru
Asociace regionálních značek v nové podobě
Chvála Vinohrad
 
Zpravodajství
Vláda: Pracovní skupina jednala o sankcích
Šestnáct bilančních cest
 
Anketa
Výhody a nevýhody soutěží
Architektonická soutěž je nutnou součástí plánování a rozhodování o budoucích investicích. Proto jsme se zeptali primátorů a starostů, zda je vypisují a jaké s nimi mají zkušenosti.
 
Téma
Operační program Životní prostředí: Informace pro příjemce
Jaroslav Michna
Aktuální stav Operačního programu Životní prostředí představujeme z pohledu Ministerstva životního prostředí. Informace mohou být důležité pro příjemce dotace, kteří předpokládají realizace projektů a jejich financování z programu v druhé polovině roku 2014 a v roce 2015.
 
Dobrá praxe
Architektonické soutěže: Když vítězí kvalita
Zuzana Hošková
Jak veřejně investované prostředky vynaložit efektivně, transparentně a zajistit kvalitní výsledek, ze kterého se budou těšit i další generace? Odpovědí na tuto otázku mohou být architektonické soutěže. Jejich výhody jsou nasnadě: jsou prověřené historií, dokážou ušetřit finance a jsou tím nejvhodnějším nástrojem ke komunikaci s veřejností.
 
Téma
 Proč by měla mít architektura svoji politiku?
Zuzana Hošková
Česká komora architektů (ČKA) dlouhodobě upozorňuje na fakt, že na rozdíl od většiny vyspělých evropských států Česká republika dosud nepřijala tak zásadní dokument, jakým je „politika architektury“. Nově připravovaná Politika architektury a stavební kultury Ministerstva pro místní rozvoj, jež částečně vychází z podkladů ČKA, by však toto mohla změnit. Ministerstvo ji plánuje vládě předložit do konce roku.
 
Dramatické osudy rukopisů
Michal Wanner
Od vzniku institutu Archivní kulturní památky v roce 1977 bylo doposud prohlášeno sto padesát pět archivních kulturních památek. V letošním roce byl jejich seznam rozmnožen o další čtyři významné archiválie.
 
Foto-hádanka: Za uměním
Ivana Jungová
Pokud se vypravíte do jižních Čech, do 26. září máte příležitost pokochat se Uměním ve městě 2014 v Hluboké nad Vltavou a Českých Budějovicích, mimo jiné se na hladině řeky Malše elegantně vznáší Hadicové postavy od Michala Gabriela.
 
Květiny, šifra či sochy
Ivana Jungová
Čím lákají Strakonice? Zdaleka to již není jen hrad s věží Rumpál či dudácký festival.
 
Konzultace
Rychlostní komunikace, která nespojuje, ale naopak dělí
Karel Schmeidler, Kateřina Maršálková
Zatímco na rakouské straně hranic přiléhajících k jižní Moravě se již dostanete po nové rychlostní silnici až do Vídně, na české straně se stále jen diskutuje a do země se ještě ani nekoplo. I to vytváří o nás samých u našich sousedů pěkný obrázek. Zde se zamýšlíme nad jednou z variant.
 
Nová úprava obecných blokových výjimek
Václav Hromada
Doby, kdy při zaslechnutí pojmu „veřejná podpora“ jímala úředníky ministerstev a samospráv hrůza, jsou snad již minulostí. I díky osvětové činnosti Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, národního koordinátora pro oblast veřejné podpory v České republice. Povědomí o veřejné podpoře a způsobech jejího řešení napříč veřejnou správou významně roste.
 
Zahraničí
Aktivní sever, líný jih?
Jiří Zukal
V časopisech i webzinech nejsou jen zprávy o tom, že občané Unie přibývají na váze. Roste počet textů o podobách odporu proti obezitě, jednou z jeho forem je také sport. Evropská komise mu věnuje rozsáhlejší pozornost od roku 2007, následně byl do Lisabonské smlouvy zakomponován článek vymezující unijní kompetence i v této oblasti.
 
Nekalé praktiky
Evropská komise přijala sdělení, v němž členské státy vybízí k hledání způsobů, jak zlepšit ochranu maloobchodníků a malých výrobců potravin.
 
Projekt
Zdařilé rozcestníky a diskuze
Hodnocení kandidátů na Parádní web začínáme z pohledu kritéria dění v obci a komunikace, které mají na starosti starostové Karel Ferschmann a František Kroutil.
 
Webový aligátor
In flagranti: Světlo
Jiří Chum
Běda tomu, koho zradí základní výtvarný prvek filmové tvorby.
 
Historie
České a moravské pivovary (89)
Povídání zelenohorské
Pavel Jákl
Podívejme se podrobněji na hvozdy, valachy a čoudy.
 
Soutěž
Památka roku 2013
Upozornit na památky a také je finančně podpořit je cílem soutěže Památka roku 2013, kterou připravilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národní památkový ústav a Ústav územního rozvoje. Dnes představujeme Malostranské náměstí ve Stříbře a Havlíčkovy sady v Praze 2.
 

 

vytisknout  e-mailem