Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa 12/2014

Vyšlo 19. 6. 2014 

Veřejná správa 12/2014
Obálka 12 / 2014

Vyšlo 19. 6. 2014

Dopisy
Černá můra pro vlastníky lesů
Zmizelo přes pět set černých skládek
 
Zpravodajství
Vláda: Debata o rozpočtu zahájena
Prevence a účinná legislativa
Jednání s Asociací krajů ČR
 
Téma
Zvíře je živý tvor
Zuzana Pacinová
V České republice byla tato zdánlivá samozřejmost zakotvena v občanském zákoníku až od roku 2012, v legislativě EU jsou zatím zvířata pokládána za zboží. Ačkoli podle belgické účastnice konference, Sophie Duthoitové, vynakládají Evropané za domácí mazlíčky miliardy eur, slabá legislativa zatím umožňuje nelegální obchod se zvířaty.
 
Seriál Ministerstva pro místní rozvoj
Čerpání prostředků fondů EU
Ministerstvo pro místní rozvoj-Národní orgán pro koordinaci průběžně sleduje stav čerpání prostředků z fondů Evropské unie. Na konci dubna byla vydána aktuální monitorovací zpráva, která informuje o dosaženém pokroku v prvním čtvrtletí letošního roku. Nově je finanční pokrok vykazován pouze za evropský podíl financování.
 
Téma
Donekonečna nelze spoléhat na pomoc z evropských fondů
Co děláte pro rozvoj cestovního ruchu ve vaši destinaci? Jaké máte priority? Spolupracujete s městy a obcemi? Jak jste spokojeni s financováním cestovního ruchu? Co byste potřebovali od státu?
 
Kvalita v cestovním ruchu z pohledu měst a obcí
Petr Kratochvíl
Vývoj destinačních společností dospěl do fáze, kdy u řady z nich se po vytvoření zázemí a podmínek pro činnost rozbíhá jejich plný chod. K tomu náleží i vyhodnocování dopadu jejich činnosti na návštěvnost destinace. Také partneři destinačních společností se snaží hodnotit jejich práci. Otázkou je, jak na to? Přáním je jistě objektivní hodnocení, a popřípadě možnost srovnávat je mezi sebou.
 
Rozhovor
Ve službách máme stále co dohánět
Jiří Houdek, náměstek ministryně pro cestovní ruch, MMR ČR
Zákon o cestovním ruchu budeme projednávat na Kolegiu cestovního ruchu. V původním návrhu byla podstatná část zákona věnovaná financování tohoto odvětví prostřednictvím krajů. Nedostatek spočíval v tom, že zákon zasahoval do samosprávného rozhodování krajů, jestliže určoval jaká částka má směřovat na rozvoj cestovního ruchu. Kraj je samosprávná jednotka, která si sama rozhodne, kolik na danou oblast vyčlení. Věcný záměr zákona měl převážně deklarativní charakter, ale zcela postrádal význam ochranný a sankční. Mělo by se jednat o klíčovou normu k řešení destinačního managementu, měly by v ní být zakotveny činnosti nezbytné k dosažení účelného a efektivního marketingu a propagace. Zvýšit se musí důrazem na posílení ochrany spotřebitele.
 
Dobrá praxe
Napoleon, svetry i literatura
Ivana Jungová
Jak na sebe upozornit a přitáhnout turisty? Inspirujte se příklady Linze, Mantovy, jižní Moravy či islandského regionu Vatnajökull z konference AdCamp, jejímž letošním tématem byla Destinace v centru pozornosti.
 
Konzultace
Ekonomické aspekty v cestovním ruchu
Jaromír Beránek
Téma Ekonomické aspekty v cestovním ruchu je velice obsáhlé, pro potřeby této práce budou tedy zmíněny základní pojmy z této oblasti a stěžejní ekonomické ukazatele ve vztahu k průřezovému odvětví cestovního ruchu u nás, v rámci Evropské unie i celosvětově.
 
Zahraničí
Neobvyklá stáž gisáků
Irena Košková, Martin Modrý
Během ledna a února letošního roku jsme měli možnost jako pracovníci státní správy se specializací GIS v oblasti ochrany přírody a lesního hospodářství zúčastnit se odborné stáže zaměřené na tvorbu a využívání kartografických produktů v odborné praxi lesního hospodářství.
 
Komplexní strategie bezpečnosti dodávek
Evropská unie se nesmí stát obětí politického a obchodního vydírání.
 
Přitažlivost internetu roste
Srovnávací přehled předložený koncem května potvrdil, že je reálné, aby do roku 2015 dosáhla Evropská komise 95 ze svých 101 digitálních cílů.
 
Projekt
SEO i elektronické služby
Technické pozadí webu kandidátů na Parádní web odhaluje trojice porotců, Martin Strnad, webmaster statutárního města Děčín, Miloš Hazdra, informatik z Městského úřadu Hořice a Jiří Vích, webmaster obce Choteč.
 
Webový aligátor
In flagranti: Zvuk
Jiří Chum
Od doby, kdy se film dal do řeči, jde často o to, aby nemluvil příliš.
 
Historie
České a moravské pivovar y (86)
Jarošovská bílá pěna (podruhé)
Pavel Jákl
Chybný marketing definitivně zničil slavný podnik, který se těšil více než třísetleté tradici.
 
Soutěž
Památka roku 2013
Upozornit na památky a také je finančně podpořit je cílem soutěže Památka roku 2013, kterou připravilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národní památkový ústav a Ústav územního rozvoje. Dnes představujeme boží muka, kapli sv. Antonína a morový sloup v Jablonném v Podještědí.

 

vytisknout  e-mailem