Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa č. 23 / 2012

Vyšlo 15. 11. 2012 

Zpravodajství
Obálka 23 / 2012Obálka 23 / 2012
Vláda: Konkurence zaručí efektivnější zdravotnictví
Nakupovat dluhopisy lze i na poštách
Senát: Rovná práva pro všechny
 
Seriál Ministerstva pro místní rozvoj
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR aktualizuje Mapy nájemného o města, kde dochází k 31. 12. 2012 ke konci regulace. Od 1. 1. 2013 bude nájemné deregulované na celém území České republiky. Doposud deformovaný trh tak postupně nastolí rovnovážnou výši tržního nájemného.
 
Rozhovor
Volba prezidenta republiky
Václav Henych, ředitel odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra
Předpokládaná částka, s kterou ministerstvo počítá na přímou volbu prezidenta, je přibližně 468 milionů korun. V ní je zahrnuta i příslušná rezerva pro nenadálé události. Na tisk a distribuci volebních materiálů je plánováno 44 milionů, část pak je určena na pokrytí odměn pro okrskové volební komise a na zajištění voleb. Další prostředky dostane na pokrytí svých výdajů Český statistický úřad a Ministerstvo zahraničních věcí.
 
Země česká, domov Tvůj
Adolf Zika, režisér
Jsme velice kreativní a vynalézaví. V té souvislosti mě napadá věta jednoho z účastníků projektu: Klíč od ráje pasuje i do brány pekelné. Naše kreativita se totiž projevuje například i v tom, co se teď děje v politice – myslím korupci a podvody. I tahle stránka je daná kreativitou národa. Ta se nerozděluje na špatnou a dobrou. Nejenom umělci, ale i zloději a podvodníci jsou velice kreativní.
 
Dobrá praxe
Kapři s rodokmenem
Zuzana Pacinová
Nikde na světě neuvidíte takový systém rybníků ani stejný způsob výlovů, jako u nás, říká Zdeněk Eisert, technik chovu ryb z Rybářství Třeboň. Rozsáhlá uměle vystavěná rybniční síť i to, jak ryby lovíme, je unikátní. Stejným způsobem je lovili už naši předkové za Rožmberků.
 
Krajina a její lidé
Jiří Chum
Semináře na dvou místech republiky nabídly místní zkušenosti a zároveň přiměly účastníky k zamyšlení nad prostředím, v němž žijeme.
 
Konzultace
Výkon veřejné správy a etika
Věra Nečadová
Veřejná správa je v rostoucí míře vystavována kritice z mnoha stran. Hovoříme-li o kvalitě výkonu veřejné správy, je třeba si uvědomit, že je bezprostředně spjata i s problematikou etiky.
 
Centrální portál knihoven
Bohdana Stoklasová
Již zanedlouho by klient mohl získat požadované dokumenty v tradiční tištěné nebo digitální formě a pohotové i komplexní informace z jednoho místa na internetu.
 
Zahraničí
Kreativní Estonsko
Ivana Jungová
Jak zlepšit podmínky pro podnikání v kreativním průmyslu? Inspirací může být menší pobaltský stát.
 
Planeta a klima
Ve spolupráci s podniky a univerzitami podporuje Unie zlepšení klimatu.
 
E-servis
Ověření dat
Poradíme vám, jak mít kontrolu nad zadáváním dat.
 
Website Story
Digiúředník
Ivana Jungová
 
Webový aligátor
In flagranti: (Le)snění
Jiří Chum
Se zimou v patách jej okolnosti opět přivedly do malých obcí.
 
Historie
České a moravské pivovary (49)
Semilské pivo od Schönfeldů
Pavel Jákl
Byť byl spojen se známou rodinou, přibyl na seznam zmizelých podniků.
 
Čtyři roky odloučení
Zuzana Pacinová
Charlotta Garrigue a Tomáš Masaryk – on vzdělaný mladý muž z chudých poměrů, ona rovněž vzdělaná mladá dáma z bohaté rodiny, žijící v Americe. Nebýt osudové náhody roku 1877, kdy se sešli v domě Goeringových v Lipsku, pravděpodobně by se nikdy nepotkali. V březnu následujícího roku se vzali, aby spolu prožili téměř celý život.

vytisknout  e-mailem