Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa č. 13 / 2012

Vyšlo 28. 6. 2012 

Obálka 13 / 2012Obálka 13 / 2012

Zpravodajství
Vláda: Předdůchod výhodnější než předčasná penze
Zákon má chránit oznamovatele trestné činnosti
Sněmovna: Návštěva Izraele
Novela Stavebního zákona
Senát: Většina Slováků podporuje evropskou integraci a euro

Anketa
Stěžejním úkolem samosprávy je bezpečnost silničního provozu
Jakým způsobem zajišťujete ve vašem městě bezpečnost silničního provozu? Jaká další opatření chystáte do budoucnosti? Zeptali jsme se zástupců statutárních měst.

150 let Sokola
Zuzana Pacinová
Česká obec sokolská patří k nejpočetnějším občanským sdružením v České republice, má téměř 170 000 členů. Od roku 1862, kdy byl Sokol založen, byla jeho činnost čtyřikrát zakázána a omezena totalitními režimy a válkami. Naposledy na dlouhých 40 let. Přežil v krajanských komunitách v zahraničí, dnes působí ve více než tisíci českých obcí. Ve dnech 1. až 6. července 2012 v Praze probíhá již XV. všesokolský slet.

Rozhovor
Respekt nepřijde sám o sobě
Petr Vobořil, prezident ČIIA
Nejsem schopen dát internímu auditu ve státní správě jako celku nějaké obecné „vysvědčení“. Určitě existují úřady a organizace, ve kterých je zmíněné úkoly schopen plnit. V rámci Českého institutu interních auditorů se setkávám s mnoha lidmi z veřejné správy, kteří mají chuť a elán činnost interních auditů tímto směrem posouvat. Nemohu však přehlédnout celou řadu medializovaných kauz, ať již na celostátní či regionální úrovni, které vypovídají o tom, že vnitřní kontrolní systémy ve státní správě mají své mezery.

Téma
Běh na dlouhou trať
Josef Vincenec, Jiří Chum
Interní audit ve veřejné správě budí pozornost stále širšího spektra odborníků. Důležité podpory se mu dostává semináři a aktuálními workshopy Českého institutu interních auditorů.

Měřitelné ukazatele výkonnosti
Stanislav Loskot
V oblasti řízení lidských zdrojů je hodnocení pracovního výkonu jednou z hlavních personálních činností vedoucích zaměstnanců. Nehodnotíme však jen pracovní výkon, ale i pracovní chování a potenciál zaměstnance.

Konzultace
Není kouře bez ohýnku
Jitka Gjuričová
V České republice se stále častěji setkáváme s pojmem „nulová tolerance“. Děje se tak nejen v odborných diskuzích, ale i při uskutečňování praktických kroků jednotlivých obcí a měst. Cílem má být snížení kriminality, zlepšení veřejného pořádku, omezení přílivu problémových osob a zmenšení napětí, které nezřídka v obcích, kde takoví lidé ve větší koncentraci žijí, vzniká.

Připojování agendových informačních systémů pokračuje
Renata Novotná
Až do 1. června 2012 se informační systémy připojovaly k ověřovacímu provozu systému základních registrů řízeným procesem.

Zahraničí
Soustředěný zájem Unie
Před koncem května vydala Evropská komise zprávu, ve které vyzývá členské státy, aby uvedly v platnost národní strategie na zlepšení ekonomické a sociální integrace Romů.

Migrace, azyl a volný pohyb
Jaké byly výsledky průzkumu Eurobarometru ohledně postoje občanů Evropské unie k přistěhovalectví?

Lepší nabídka širokopásmového připojení
Komise zpochybňuje plány českého regulačního orgánu na omezení přístupu k jeho širokopásmovým sítím.

E-servis
Jak upravit nabídku Start
Vstupní branou k jednotlivým programům, dokumentům, tabulkám, fotkám a dalším souborům je nabídka Start.

Webový aligátor
In flagranti: Barevné opojení
Jiří Chum
Máte mžitky před očima? Třeba za to může obecní web!

Historie
České a moravské pivovary (39)
Pivo šumavských dřevařů
Pavel Jákl
Dějiny pivovarství ve Volarech jsou překvapivě dosti krátké.

Historie Sokola
Štěstí jest jen sen
Zuzana Pacinová
Je paradoxem, že Miroslav Tyrš, tvůrce českého tělovýchovného hnutí a jeden ze zakladatelů Sokola, byl původem Němec. Narodil se roku 1832 jako Friedrich Emanuel Tiersch, syn panského a lázeňského lékaře Johanna Vincenze Tiersche na zámku v Děčíně. Osud mu připravil život, jaký by mu, zejména na jeho počátku i jeho konci, jen málokdo záviděl.

vytisknout  e-mailem