Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výběrové řízení na pozice referentů v celní oblasti a v oblasti zdanění do institucí EU

Máte zájem o kariéru v oblasti cel nebo v oblasti zdanění v mezinárodním veřejném sektoru? Úřad European Personnel Selection Office ("EPSO") vyhlašuje specializované výběrové řízení na pozice referentů v celní oblasti (AD 7) a v oblasti zdanění (AD 7) do institucí EU. 

Jedná se o místa v platové třídě AD7 (po devítiměsíční zkušební době následuje definitiva, nástupní základní plat je ve výši od cca 6.000 euro).

Kvalifikační požadavky (pro celní oblast i oblast zdanění):

 • dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 4 roky), následované minimálně 6letou odbornou praxí související s náplní práce.

  nebo
   
 • dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 roky), následované minimálně 7letou odbornou praxí související s náplní práce.
   

Náplň práce:

Referent v celní oblasti vypracovává a analyzuje celní předpisy sjednocené v celním kodexu EU a ve společném celním sazebníku, v odpovídajících prováděcích pravidlech a dalších příslušných pravidlech, jakož i v jiných specifických oblastech cel, jako jsou celní kontroly, proces modernizace cel a/nebo příslušné IT aplikace. Kromě sledování legislativního vývoje, dohledu nad správným prováděním příslušných právních předpisů EU a jejich kontroly může mít referent za úkol zastupovat příslušnou instituci EU a jednat jejím jménem na úrovni EU i na mezinárodní úrovni.

Referent v oblasti zdanění analyzuje otázky v oblasti přímého a/nebo nepřímého zdanění, provádí právní posouzení podle platných daňových pravidel a postupů nebo pravidel a postupů státní podpory, analyzuje jejich dopady a předkládá návrhy právních předpisů nebo připravuje ekonomické analýzy těchto otázek. Může mít rovněž za úkol rozvíjet komunikační činnosti týkající se této oblasti, účastnit se konferencí a dalších akcí, vykonávat koordinační úkoly a vyjednávat na mezinárodní úrovni v souvislosti s daňovou politikou EU v oblasti ekonomické analýzy a hodnocení daňové politiky, přímých daní, nepřímých daní a jiných nepřímých daní (ekologické a dopravní daně, zdanění energií a spotřební daně).

Jazykové znalosti (pro celní oblast i oblast zdanění): dva úřední jazyky EU

 • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),
 • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr ze dvou jazyků: angličtiny nebo francouzštiny).
 • jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.
   

Máte-li odpovídající vysokoškolské vzdělání a silnou motivaci pracovat pro Evropskou unii v celní oblasti nebo v oblasti zdanění, můžete se přihlásit prostřednictvím internetových stránek https://epso.europa.eu/do 13. listopadu 2018 (do 12,00 hodin středoevropského času).

Více informací včetně přehledu jednotlivých fází uvedeného výběrového řízení na pozice referentů v celní oblasti (AD7) a v oblasti zdanění (AD7).

Vyhlášení výběrového řízení v Úředním věstníku EU (pdf, 1,1 MB).

Tuto informaci doporučujeme zájemcům pečlivě prostudovat, obsahuje průběh výběrového řízení i budoucí náplň práce.

Příručka k podávání přihlášek (pdf, 448 kB).

V této souvislosti si dovolujeme upozornit, že Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s eurocentry a zahraničními lektory pořádá přípravné kurzy k testům EPSO. Nejbližší přípravný kurz - simulace prvního kola testů EPSO - se koná dne 6. 11. 2018 v Olomouci, 7. 11. 2018 v Plzni a 8. 11. 2018 v Praze. Více informací lze získat na emailu: epso@mzv.cz.

  

vytisknout  e-mailem