Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výběrové řízení na pozice referentů do institucí EU

Chcete se zapojit do vytváření budoucnosti Evropy? 

Úřad EPSO ("European Personnel Selection Office") vyhlašuje všeobecné výběrové řízení na pozice referentů (AD5) do institucí EU.

Jedná se o místo v platové třídě AD5 (po 9 měsíční zkušební době následuje definitiva, nástupní základní plat je ve výši od cca 4.700 euro).

Kvalifikační požadavky: dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 roky) v jakémkoli oboru, odborná praxe se nevyžaduje. Studenti posledního ročníku vysoké školy se mohou přihlásit, pokud dokončí studium do 31. července 2018.

Jazykové znalosti: dva úřední jazyky EU

  • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),
  • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr z jazyků: angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština).
  • Jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.
     

Máte-li vysokoškolské vzdělání a silnou motivaci pracovat na aktuálních tématech, jako jsou změna klimatu, řízení migrace, boj s terorismem nebo podpora růstu a tvorba pracovních míst, můžete se přihlásit prostřednictvím stránek www.eu-careers.eudo 10. dubna 2018 (do 12:00 hodin bruselského času).

Více informací včetně přehledu jednotlivých fází uvedeného výběrového řízení na pozice referentů (AD5) najdete na odkazu:
https://epso.europa.eu/content/2018-graduate-administrators-competition_en
a
https://epso.europa.eu/apply/job-offers/competition/2956/description_en.

Vyhlášení výběrového řízení v Úředním věstníku EU (pdf, 1,1 MB)

Tuto informaci doporučujeme zájemcům pečlivě prostudovat, obsahuje průběh výběrového řízení i budoucí náplň práce.

Příručka k podávání přihlášek (pdf, 448 kB)

V této souvislosti si dovolujeme upozornit, že Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Eurocentry a École Nationale d’Administration pořádá přípravné kurzy v angličtině zaměřené na 1. kolo výběrového řízení do institucí EU. Tři celodenní semináře proběhnou v Brně (13. 3. 2018), v Ostravě (14. 3. 2018) a v Praze (16. 3. 2018).

Více informací včetně odkazu na přihlášení: http://www.mvcr.cz/sluzba/clanek/pripravne-kurzy-pro-vyberova-rizeni-do-instituci-eu-konkurzy-epso.aspx.

  

vytisknout  e-mailem