Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výběrové řízení do institucí EU na pozice referentů v oblasti ochrany osobních údajů

Máte zájem o kariéru v oblasti ochrany osobních údajů v mezinárodním veřejném sektoru? Chcete se stát součástí pestrého multikulturního a mezinárodního pracovního týmu, aby vaše práce měla pozitivní dopad na život 500 milionů občanů EU a mnoha dalších? Úřad EPSO ("European Personnel Selection Office") vyhlašuje specializované výběrové řízení na pozice referentů v oblasti ochrany osobních údajů (AD6) do institucí EU (Úřad evropského inspektora ochrany údajů). 

Jedná se o místo v platové třídě AD6 (po devítiměsíční zkušební době následuje definitiva, nástupní základní plat je ve výši od cca 5.300 euro).

Kvalifikační požadavky: dokončené vysokoškolské vzdělání v délce alespoň tří let v oboru právo nebo v jiném oboru následované minimálně 3letou odbornou praxí v právní oblasti nebo v oblasti ochrany osobních údajů, z čehož nejméně polovinu tvořilo vypracovávání nebo uplatňování právních předpisů v oblasti ochrany osobních údajů ve veřejné správě (zejména jako zaměstnanec v nezávislém orgánu dozoru pro ochranu údajů nebo jako jmenovaný inspektor ochrany osobních údajů).

Náplň práce tvoří mj. příprava zpráv, stanovisek, pokynů, doporučení, osvědčených postupu a rozhodnutí, jimiž se zajišťuje výklad a uplatňování příslušné evropské legislativy, jakož i sledování vývoje politik a legislativního vývoje v oblasti ochrany osobních údajů.

Jazykové znalosti: dva úřední jazyky EU

  • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),

  • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr ze dvou jazyků: angličtiny nebo francouzštiny),

  • Jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.
     

Máte-li odpovídající vysokoškolské vzdělání a silnou motivaci pracovat pro Evropskou unii v oblasti ochrany osobních údajů, můžete se přihlásit prostřednictvím internetových stránek https://epso.europa.eu/do 11. září 2018 (do 12,00 hodin středoevropského času).

Více informací včetně přehledu jednotlivých fází uvedeného výběrového řízení na pozice referentů v oblasti ochrany osobních údajů (AD6) najdete na odkazu https://epso.europa.eu/content/administrators-field-data-protection_cs.

Vyhlášení výběrového řízení v Úředním věstníku EU (pdf, 1,1 MB).

Tuto informaci doporučujeme zájemcům pečlivě prostudovat, obsahuje průběh výběrového řízení i budoucí náplň práce.

Příručka k podávání přihlášek (pdf, 448 kB).

Užitečné informace k výběrovým řízením do institucí EU lze najít na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí (MZV): http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/prace_v_mezinarodnich_org/eu/priprava_na_vyberova_rizeni_do_instituci.html nebo Úřadu vlády ČR (Průvodce labyrintem výběrových řízení do institucí EU): https://www.euroskop.cz/9258/28361/clanek/pruvodce-labyrintem-vyberovych-rizeni-do-instituci-eu/.

Diplomatická akademie MZV kromě toho pořádá přípravné kurzy k testům pořádaným EPSO. Více informací lze získat na emailu: epso@mzv.cz.

  

vytisknout  e-mailem