Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Upozornění na novou vyhlášku č. 296/2022 Sb., o nákladech na stravování a jejich úhradě v organizačních složkách státu a příspěvkových organizacích, s účinností od 1. ledna 2023

Dnem 1. ledna 2023 nabývá účinnosti vyhláška č. 296/2022 Sb., o nákladech na stravování a jejich úhradě v organizačních složkách státu a příspěvkových organizacích, která nahrazuje vyhlášku č. 430/2001 Sb., o nákladech na závodní stravování a jejich úhradě v organizačních složkách státu a příspěvkových organizacích, ve znění pozdějších předpisů. 

Vyhláška nově obsahuje definici některých pojmů. Obdobně jako vyhláška č. 430/2001 Sb. obsahuje úpravu nákladů na stravování a jejich úhradu ve dvou základních způsobech zajišťování stravování. Prvním způsobem je zajištění stravování ve vlastním stravovacím zařízení. Druhým způsobem je zajištění stravování prostřednictvím jiného poskytovatele. Oproti textu vyhlášky č. 430/2001 Sb. jsou provedeny změny legislativně-technického charakteru, aby nová právní úprava odpovídala současným legislativně-technickým požadavkům. V případě poskytování dalšího hlavního jídla se zpřesňuje, že jeho poskytování je možné v případě, že tak stanoví kolektivní smlouva, kolektivní dohoda nebo vnitřní předpis. Rovněž je tedy zohledněno, že v rámci kolektivního vyjednávání se pro určitý okruh zaměstnanců sjednává kolektivní dohoda.

  

vytisknout  e-mailem