Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Specializované výběrové řízení na odborníky v oblasti mezinárodních vztahů do institucí EU

Specializujete se na oblast mezinárodních (vnějších) vztahů? Chtěli byste se podílet na prosazování hodnot EU ve vztazích se třetími zeměmi? Chcete se stát součástí pestrého multikulturního a mezinárodního pracovního týmu, aby vaše práce byla ve prospěch občanů EU a mnoha dalších? Úřad EPSO ("European Personnel Selection Office") vyhlašuje specializované výběrové řízení na pozice referentů v oblasti mezinárodních vztahů pro Evropskou službu pro vnější činnost.

Jedná se o místo úředníka v platových třídách AD5 nebo AD7 (služební poměr, nástupní základní plat je ve výši od cca 4.800 euro resp. 6.200 euro).

Přihlásit se lze do 13. října 2020 (do 12,00 hodin středoevropského času).

Náplň práce (příklady):

 • monitorování a analýza zahraniční a bezpečnostní politiky a zahraničně-bezpečnostních otázek, pokud jde o různé země a regiony světa a mezinárodní a multilaterální organizace, a podávání příslušných zpráv,
 • stanovování strategické orientace a vytváření politik v oblasti vnější činnosti EU,
 • účast na řešení krizových situací a otázek souvisejících s bezpečností,
 • navazování diplomatických vztahů a kontaktů s diplomatickými službami členských států EU a třetích zemí, mezinárodními organizacemi, občanskou společností, médii a dalšími zúčastněnými stranami s cílem prosazovat a chránit zájmy a hodnoty EU ve vztazích se třetími zeměmi a mezinárodními organizacemi,
 • vypracovávání stručných informačních přehledů, projevů, tiskových zpráv a sdělení do médií.
   

Přijatí uchazeči musí být ochotni při prvním vyslání přijmout místo v delegaci v zemi, v níž mohou být obtížné životní podmínky.

Delegace se nacházejí v zemích, kde se nejčastěji hovoří těmito jazyky: anglicky, arabsky, čínsky, francouzsky, portugalsky, rusky a španělsky.

Kvalifikační požadavky:

 • AD5
  - dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 let),
  - min. jednoroční předchozí odborná praxe.

 • AD7
  - dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 4 let) + min. 6letá odborná praxe,
  nebo
  - dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 let) + min. 7letá odborná praxe.
   

Jazykové znalosti: dva různé úřední jazyky EU

 • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),
 • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr ze dvou jazyků: angličtina nebo francouzština).
   

Přijatí úspěšní uchazeči, kteří nemají bezpečnostní prověrku odpovídajícího stupně (EU Secret), se budou muset v souladu s příslušnými bezpečnostními předpisy ESVA podrobit bezpečnostní prověrce.

Přihlášku doporučujeme vyplnit v angličtině nebo francouzštině.

Současně s přihláškou a ve stejném termínu je třeba v angličtině nebo francouzštině vyplnit Ověření kvalifikace tzv. Talent screener (otázky týkající se vzdělání a praxe). Otázky odpovídají výběrovým kritériím uvedeným v Oznámení o vyhlášení výběrového řízení (příloha II). Jedná se o 1. kolo výběrového řízení, odpovědi musí být výstižné a srozumitelné. Je třeba uvést všechny skutečnosti, i když jsou již uvedeny např. v životopise nebo v přihlášce, protože výběrová komise posuzuje jen odpovědi uvedené v rámci Ověření kvalifikace.

Podrobnější informace naleznete na následujících odkazech:

eu_careers-iko.png

  

vytisknout  e-mailem