Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář "Novela zákona o státní službě"

Sekce pro státní službu pořádá seminář k novele zákona o státní službě ve dnech: 

  • 9. 6. 2017 (již obsazeno) - budova Ministerstva vnitra, Nad Štolou 3, Praha 7 (budova Letná) v zasedací místnosti č. 088 (přízemí)
  • 16. 6. 2017 (již obsazeno) - budova Ministerstva vnitra, Nad Štolou 3, Praha 7 (budova Letná) v zasedací místnosti č. 088 (přízemí)
  • 20. 6. 2017 (již obsazeno) - budova Ministerstva vnitra "Centrotex", nám. Hrdinů 1634/3, Praha 4 (velká zasedací místnost v přízemí)
  • 23. 6. 2017 (již obsazeno) - budova Ministerstva vnitra, Nad Štolou 3, Praha 7 (budova Letná) v zasedací místnosti č. 088 (přízemí)
  • 30. 6. 2017 (již obsazeno) - budova Ministerstva vnitra "Centrotex", nám. Hrdinů 1634/3, Praha 4 (velká zasedací místnost v přízemí)

vždy od 9,00 do 13,00 hodin.

Cílem semináře je seznámit účastníky s obsahem novely zákona o státní službě, která byla projednána Poslaneckou sněmovnou a Senátem Parlamentu ČR, a která byla podepsána prezidentem ČR dne 2. 5. 2017.

Novela zákona o státní službě prodlužuje pracovní poměr všech zaměstnanců ve služebních úřadech, kteří v období převádění zaměstnanců z pracovního do služebního poměru v roce 2015 nebyli přijati do služebního poměru proto, že nesplňovali předpoklad vzdělání, nebo z tohoto důvodu o přijetí do služebního poměru ani nepožádali. Další body novely obsahují především zjednodušení úpravy výběrových řízení a zefektivnění jejich organizace. Dále odstraňují pravidlo, na základě něhož dochází k zařazení nově přijatého státního zaměstnance, který doposud nevykonal úřednickou zkoušku, do nejnižšího platového stupně, prodlužují služební a pracovní poměru lékařů orgánu sociálního zabezpečení, zařazují novou úpravu postavení národních expertů a přinášejí množství legislativně technických změn, které reagují na problémy s dosavadní aplikací zákona.

Seminář je určen pro státní zaměstnance podle zákona o státní službě.

Přednášející semináře budou:

  • Mgr. Iva Hřebíková, personální ředitelka sekce pro státní službu, ředitelka odboru systemizace, organizace a koordinace státní služby v sekci pro státní službu MV
  • Mgr. Karel Moravec, vedoucí oddělení řízení ve věcech státní služby v sekci pro státní službu MV
  • Mgr. Zuzana Brücknerová, vedoucí oddělení koordinace státní služby v sekci pro státní službu MV
     

Přihlášky na seminář zasílejte na e-mail statnisluzba@mvcr.cz.

Seminář je konán v rámci projektu Podpora profesionalizace a kvality státní služby a státní správy, CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_019/0006173.

Logo_OPZ.jpg

vytisknout  e-mailem