Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

eZkouška - pokyny pro instalaci

Na této stránce naleznete odkazy ke stažení posledních aktuálních instalačních souborů modulů Admin a Zkouška. Poslední aktuální verze je číslo 2.0.28. Proveďte aktualizaci, a to odinstalováním staré verze (2.0.27), a poté instalací verze 2.0.28 u modulu Admin.

Komunikace

Modul "admin" musí být schopen komunikovat s modulem "server". Modul "admin" tedy musí mít přístup k internetu (komunikace probíhá pomocí SSL protokolu na dedikovaném portu TCP, aplikace využívá nastavení proxy serveru ze systému Windows, pokud je nastaven).

Moduly "admin" a "zkouška" jsou v rámci lokální sítě konektivní. Preferováno je připojení kabelem. V nastavení WiFi nesmí být nastavena izolace klientů. Na aktivních prvcích sítě nesmí být blokována komunikace mezi připojenými PC.

Komunikace "zkouška" -> "admin" probíhá standardně na portu 80 TCP (v případě potřeby lze změnit při instalaci). Na stanici tedy nesmí být na uvedeném portu spuštěna žádná služba (standardně webový server). Připojení na zvolený port bude při instalaci povoleno v bráně firewall systému Windows. Při použití nestandardního firewallu nebo antivirového programu je třeba zajistit, aby komunikace přes zvolený port nebyla nijak blokována.

Modulům "zkouška" je třeba při instalaci sdělit, se kterým řídicím PC (s modulem "admin") budou komunikovat. Ve většině případů lze použít název počítače. Pokud název počítače nefunguje, je třeba použít IP adresu. V takovém případě je pro PC s modulem "admin" doporučena statická IP adresa.

Pro PC je doporučeno mít zajištěn záložní zdroj, a to minimálně pro dobu konání výkonu obecné části úřednické zkoušky elektronickou cestou (cca 60 minut).

  

INSTALACE

Pro ty úřady, které mají aplikaci eZkouška verze 1.0 (modul "admin" nebo rovněž modul "zkouška") již nainstalovanou, platí následující instalační pokyny:

 1. Instalační balíčky verze 2.0 jsou zveřejněné zde na webových stránkách.

 2. Aktualizace na novou verzi 2.0 se týká jak modulu "admin", tak modulu "zkouška".

 3. Aplikaci, kterou mají úřady nainstalovanou na počítačích zabezpečujících osob, NENÍ NUTNÉ odinstalovat. Nová instalace se provede vedle původní, a to spuštěním instalačního balíčku modulu "admin" (viz Instalační baliček eZkouška - Admin_2 (zip, 16,7 MB)).

 4. Modul Zkouška doporučujeme ve verzi 1.0 napřed odinstalovat a až poté provést instalaci verze nové - eZkouška - Zkouska_2 (zip, 8,3 MB).

 5. Po úvodním přihlášení do aplikace eZkouška 2.0 modul "admin" není možné stejný účet zabezpečující osoby použít pro přihlášení do verze předchozí. Souběh verzí bude podporován po omezenou dobu (do 31. října 2021).

  

logo_eZkouska-modul_Admin.pngPRVNÍ INSTALACE

Instalace modulu "admin" vyžaduje:

 • operační systém Windows 10 a vyšší

 • .NET Framework 4.8 (instalační balíček ověří, v případě potřeby)

 • nastavení protokolu SSL na dedikovaném portu

 • administrátorská práva (povolení komunikačního portu ve firewallu, povolení spuštění služby)

 • komunikaci do Internetu (propojení s modulem „admin“, přihlašování přes JIP/KAAS)
   

Instalační balíček:
eZkouška - Admin_2 (zip, 17,1 MB)
 

logo_eZkouska-modul_Zkouska.pngInstalace modulu "zkouška" vyžaduje

 • operační systém Windows 10 a vyšší

 • NET Framework 4.8 (standardní součást Windows 10, instalační balíček ověří, v případě potřeby)

  

PODPORA INSTALACE

Pro zaslání hesla potřebného k instalaci balíčků, zašlete požadavek na e-mailovou adresu: ezkouska@mvcr.cz.

Na adrese ezkouska@mvcr.cz si lze vyžádat další podporu ze strany realizačního týmu projektu PROAK.

  

Podpora profesionalizace a kvality státní služby a státní správy
CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_019/0006173

OPZam.jpg

  

vytisknout  e-mailem