Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výběrové řízení na pozice referentů v oblasti auditu do institucí EU

Máte zájem o kariéru v oblasti auditu v mezinárodním veřejném sektoru? Úřad European Personnel Selection Office ("EPSO") vyhlašuje specializované výběrové řízení na pozice referentů v oblasti auditu pro mladé talentované absolventy (AD5) i zkušené odborníky (AD7) do institucí EU (pro Evropskou komisi a Účetní dvůr EU).

Jedná se o místa v platové třídě AD5 resp. AD7 (po devítiměsíční zkušební době následuje definitiva, nástupní základní plat je ve výši od cca 4.700 euro resp. 6.100 euro).

Kvalifikační požadavky:

  • pro AD5 - dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 roky) relevantní pro danou náplň práce (audit, ekonomie, účetnictví, finance, právo, správa podniků a/nebo informatika), odborná praxe se nevyžaduje.

  • pro AD7 - dokončené vysokoškolské vzdělání (v délce nejméně 3 až 4 roky) a minimálně 6 až 7 let relevantní odborné praxe, přičemž alespoň 3 až 4 roky této praxe byly získány v oblasti auditu (interního nebo externího, včetně auditu informačních technologií). Požadovaná délka praxe závisí na úrovni vzdělání.

Jazykové znalosti: dva úřední jazyky EU

  • jazyk 1 musí být min. na úrovni C1 (může být i čeština),
  • jazyk 2 musí být min. na úrovni B2 (výběr ze dvou jazyků: angličtiny nebo francouzštiny - většina auditních útvarů používá tyto dva jazyky),
  • jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.
     

Doporučujeme přihlášku vyplnit v jazyce 2, bude tak lépe přístupná členům výběrové komise a usnadní se tím i Vaše případné zaměstnání v institucích EU.

Součástí přihlášky je i tzv. Talent screener, tj. ověření schopností uchazeče, který představuje samostatné kolo výběrového řízení. Jedná se o 8 až 12 základních otázek ohledně studia a dosavadní odborné praxe podle požadavků v oznámení o výběrovém řízení (příloha III uvedeného oznámení). Každá z otázek má ještě několik podotázek. Cílem je vybrat uchazeče, jejichž zaměření studia a dosavadní praxe nejlépe odpovídají požadavkům výběrového řízení. Každé otázce je podle její důležitosti přidělen maximální počet bodů v rozmezí 1 až 3, za každou odpověď lze získat 0 až 4 body. Výběrová komise stanoví minimální počet bodů pro postup do dalšího kola (hodnotící centrum).

Na každou otázku je třeba odpovědět v jazyce 2 (angličtina nebo francouzština), odpovědi musí být výstižné a srozumitelné. Je třeba uvést všechny skutečnosti, i když jsou již uvedeny např. v životopise nebo v přihlášce, protože výběrová komise posuzuje jen odpovědi uvedené v rámci tzv. Talent screener. Termín pro zodpovězení otázek je stejný jako termín pro podání přihlášky. Odpovědi je možné v online přihlášce průběžně ukládat a zodpovězení otázek je možné rozdělit na více dní.

Máte-li odpovídající vysokoškolské vzdělání a silnou motivaci pracovat pro Evropskou unii v oblasti auditu, můžete se přihlásit prostřednictvím internetových stránek odkaz https://epso.europa.eu/job-opportunities/competition/3673/description_csdo 12. června 2019 (do 12,00 hodin středoevropského času). Zde najdete i přehled jednotlivých fází výběrového řízení.

Co je dobré vědět před podáním přihlášky?

Video k výběrovému řízení na auditory

Vyhlášení výběrového řízení v Úředním věstníku EU (pdf, 1,8 MB)

Tuto informaci doporučujeme zájemcům pečlivě prostudovat, obsahuje průběh výběrového řízení i budoucí náplň práce.

Příručka k podávání přihlášek (pdf, 448 kB)

V této souvislosti si dovolujeme upozornit, že Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Eurocentry a zahraničními lektory pořádá přípravné kurzy k testům EPSO, které jsou pro účastníky zdarma. Více informací lze získat na emailu: vyberkaeu@mzv.cz.

  

vytisknout  e-mailem