Norské fondy  

Přejdi na

Norské fondy  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

JSNS - Mediálně-vzdělávací aktivizační program pro studenty i vzdělavatele s mezigeneračním přesahem

Fakta o projektu:
Konečný příjemce: Člověk v tísni
Partner projektu z donorského státu: N/A
Partner projektu z ČR: Krajská vědecká knihovna v Liberci
Středisko volného času RADOVÁNEK
Název programu: Vnitřní věci
Číslo projektu: VV-MGS-004
Cílová skupina: Děti a mládež (0-17 let)
Starší lidé (65 let a výše)
Termín realizace projektu: 23. 6. 2022 - 31. 12. 2023
Celkové způsobilé výdaje projektu: 2 181 219 Kč
Schválený grant: 1 963 097 Kč (90 %)
Webové stránky projektu: https://www.jsns.cz/

Popis projektu:

Hlavním cílem projektu je vzdělávání mladých lidí prostřednictvím tzv. aktivizačního programu, do kterého budou zapojeni studenti z mimopražských regionů ČR, kteří si projdou vzdělávacím cyklem a zrealizují vlastní projekty. Aktivity projektu povedou ke zvýšení mediální gramotnosti zapojených studentů, jejich vrstevníků, mladších dětí i seniorů. Studentům budou dodány vhodné nástroje a znalosti, které jim umožní multiplikovat informace ke zvolené cílové skupině.

V rámci projektu bude vytvořen vzdělávací materiál pro studenty, který jim poskytne informace o projektovém vedení zejména u aktivit v oblasti mediálního vzdělávání a dále bude obsahovat vzdělávací část se zaměřením zejména na dezinformace, fake news, propagandu, a kyberbezpečnost.

Stěžejní roli v procesu vzdělávání hrají vyučující a pracovníci s mládeží, jejichž rozvoj má velký dopad na vzdělanost žáků. Některé regiony a typy škol mají malé nebo žádné možnosti/znalosti mediálního vzdělávání. V rámci projektu budou realizovány semináře pro vzdělavatele z mimopražských regionů a bude jim nabídnuta jedinečná možnost edukovat se v mediálních problematikách pomocí inovativních vzdělávacích metod, jako je výuka prostřednictvím audiovizuálních materiálů. Vzdělavatelé budou aktivně podpořeni, aby následně kvalitně zprostředkovali informace svým žákům.

  

vytisknout  e-mailem