Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Ministerstvo vnitra ušetřilo téměř 38 milionů korun na nákupu elektřiny

Ministerstvo vnitra se v úterý 12. října 2010 zúčastnilo elektronické aukce na nákup dodávek elektřiny. Nákupem elektřiny na rok 2011 tak resort vnitra ušetřil téměř 38 miliónů korun (37.945.008 Kč). 

Ministerstvo vnitra se po pečlivých auditech rozhodlo uskutečnit nákup elektrické energie pro potřeby celého resortu na burze. Prostřednictvím aukce na Českomoravské komoditní burze v Kladně nakoupilo 51 416 MWh elektrické energie v hladině nízkého napětí pro 1740 odběrných míst. V roce 2009 Ministerstvo vnitra průměrně platilo 2025 Kč/MWh.
 
Proces centrálního nákupu elektrické energie zaručuje serióznost, spolehlivost, bezpečnost a standardizaci a je zárukou, že odběratel na burze nakoupí vždy za nejlepší možnou cenu, jaké je možno na trhu dosáhnout.
 
Tímto transparentním nákupem ušetříme v příštím roce desítky milionů korun. Musíme hledat úspory tam, kde pro to je prostor, v současné ekonomické situaci země se musíme chovat maximálně šetrně a efektivně.  Dnešní obchod je dokladem toho, že centrální nákupy jsou jednou z cest jak ušetřit na provozních výdajích,“ uvedl ministr vnitra Radek John.
 
V elektronické burzovní aukci byl hledán dodavatel pro celkový objem 51 416 MWh elektřiny v hladině nízkého napětí s termínem dodávky v roce 2011. V prostředí burzovní aukce se podařilo vysoutěžit jednotkovou cenu 1287 Kč/MWh.
 
Dodavatelem energie pro MV na rok 2011 a vítězem aukce je společnost Centropol Energy, a. s.
 
Do několikaměsíční náročné přípravy centralizovaného nákupu elektřiny se zapojily desítky pracovníků dotčených útvarů a centrálního nákupu, kteří pro 1740 odběrných míst resortu Ministerstva vnitra shromáždily desítky tisíc potřebných údajů.
 
Vzhledem k dosaženým úsporám stejným způsobem zřejmě Ministerstvo vnitra nakoupí i vysokonapěťovou elektřinu a zemní plyn.
 
 
Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

Print  E-mail