Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Úspěšný týden v boji proti korupci

Ministr vnitra Radek John ocenil práci Inspekce Policie ČR a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Inspekce a ÚOKFK zveřejnily tento týden výsledky svého úspěšného šetření. 

Inspekce Policie České republiky ukončila akci KOLO, při níž byli zadrženi policista Inspektorátu cizinecké policie Litoměřice pro podezření z přečinu zneužití úřední osoby a zločinu přijetí úplatku a 10 občanů Ukrajiny a akci ROLAND, kde byli zadrženi 2 policisté z Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha pro podezření z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby.
 
Ve Znojmě na radnici ÚOKFK obvinila tajemníka tamní radnice ze zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Další čtyři lidé jsou obviněni z podplácení.
 
Byl to úspěšný týden v boji proti korupci. Když to takhle bude pokračovat dál, tak do konce roku korupci v ČR výrazně omezíme a do dvou let paralyzujeme,“ pochválil práci inspekce a protikorupční policie ministr vnitra Radek John.
 
Práce Inspekce policie ČR a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality ukazuje veřejnosti, že Ministerstvo vnitra pod vedením Radka Johna myslí boj proti korupci opravdu vážně.
 
 
Jiří Reichl
ředitel tiskového odboru a tiskový mluvčí

 

Print  E-mail