Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Ministr vnitra Radek John na konferenci ve Vídni

„Od vize k realitě: nový a ucelený přístup k boji proti korupci“ 

Ministr vnitra Radek John se zúčastnil konference „Od vize k realitě: nový a ucelený přístup k boji proti korupci“, která se konala 2. – 3. září 2010 ve Vídni. Konference se účastnili zástupci zemí aktivně zapojených do boje proti korupci, zástupci mezinárodních organizací, soukromého sektoru, občanské společnosti, ale také generální tajemník OSN Ban Ki-moon.
 
Na konferenci byla slavnostně zahájena činnost Mezinárodní protikorupční akademie - International Anti-Corruption Academy a současně byla podepsána Dohoda o vytvoření Mezinárodní protikorupční akademie, díky které se Akademie stala mezinárodní organizací.
 
Toto sympozium a zahájení činnosti Akademie znamená novou kapitolu boje proti korupci v mezinárodním měřítku a díky institucionalizované spolupráci vysoce kvalifikovaných odborníků z celého světa poskytne mezinárodní komunitě možnost výměny a sdílení zkušeností z celého světa.
 
Ministr vnitra Radek John k zahájení činnosti Akademie uvedl: „Plně vítám všechny iniciativy, které podporují boj proti korupci. Je mimo jakoukoliv pochybnost, že kvalitní vzdělávání, sdílení příkladů dobré praxe a intenzivní spolupráce mezi všemi zainteresovanými orgány významně zvyšuje efektivitu postupu proti této závažné trestné činnosti. Jsem přesvědčen, že vytvoření Mezinárodní protikorupční akademie výrazně posílí kompetentnost příslušných expertů z jednotlivých zemí, a to zejména prostřednictvím zlepšování mezinárodní spolupráce, vzájemné výměny zkušeností, navázání osobních kontaktů a sdílení společných standardů. Z těchto důvodů hodlám iniciovat proces podpisu Dohody o vytvoření Mezinárodní protikorupční akademie za Českou republiku tak, aby Česká republika mohla podepsat Dohodu v následujících měsících.“
 
Ministerstvo vnitra vznik Akademie vítá a bude podporovat zapojení České republiky do činnosti této organizace. Česká republika na konferenci Dohodu nepodepsala, zvažuje však její podpis do konce roku. O zapojení do činnosti organizace bude rozhodovat vláda a po podpisu Dohody za ČR Parlament.
 
 
Jiří Reichl
ředitel odboru a tiskový mluvčí
Links to new window

Print  E-mail