Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Radek John ocenil policisty a hasiče za pomoc při povodních

Dne 31. srpna 2010 předal ministr vnitra Radek John spolu s policejním prezidentem genmjr. Oldřichem Martinů a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru genmjr. Miroslavem Štěpánem ocenění 68 policistům a hasičům, kteří se podíleli na likvidaci následků bleskových povodní v Ústeckém a Libereckém kraji v srpnu letošního roku.  

Policisté a příslušníci HZS s obrovským nasazením pomáhali lidem postiženým povodněmi i přesto, že vlastní rodiny a majetek některých z nich byly v ohrožení.

Ministr vnitra, policejní prezident a generální ředitel HZS udělili v turnovské požární stanici ocenění za splnění zvlášť obtížného úkolu a předali kázeňskou odměnu. V žádném případě se nejedná o náhradu škody, ale o ohodnocení jejich obětavé práce, jíž policisté a hasiči bezvýhradně naplnili slib, který skládali při vstupu do služebního poměru.
 
„Je to ten okamžik podání ruky, kdy se záchranáři spojí se zachraňovaným. To je ta chvíle naděje, “ řekl generální ředitel HZS Miroslav Štěpán.


 

Jak přednesl ministr vnitra Radek John, český integrovaný záchranný systém je vzorem i v zahraničí. Slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic projevil zájem o sdílení zkušeností v této oblasti, systém pochválili také na Haiti, kam zavítal genmjr. Miroslav Štěpán.


 

Celou akci ukončil policejní prezident  Oldřich Martinů přáním: „Rád bych tu viděl všechny příslušnice a příslušníky integrovaného záchranného systému, kteří se podíleli na pomoci při povodních.“  Požádal přítomné, aby vyřídili svým nepřítomným kolegům poděkování, a popřál všem, ať neprší.
 
Jiří Reichl, ředitel odboru tisku a tiskový mluvčí

 

Print  E-mail