Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Ministr vnitra Radek John na návštěvě míst zasažených povodněmi

On-line informace 

  1. Neděle 8. srpna 2010
  2. Sobota 7. srpna 2010

Neděle 8. srpna 2010

13:00
Ministr vnitra Radek John opět navštívil krizový štáb Libereckého kraje a seznámil se s aktuálním povodňovým stavem v kraji.
  
14:00
K jednání krizového štábu se připojil předseda vlády Petr Nečas. Krajský policejní ředitel plukovník Milan Franko vyvrátil spekulace o výskytu případů rabování. Policisté nicméně pokračují v hlídání majetku evakuovaných osob.
 
Krajský policejní ředitel rovněž apeluje na občany, aby se do postižených míst nevydávali za povodňovou turistikou. Ve spolupráci s cizineckou policií bylo nutné omezit příjezd zvědavců z Polska.
 
14:30
Prezident republiky Václav Klaus ocenil činnost Integrovaného záchranného systému (IZS) a dalších složek, zejména kvalitativní posun od povodní v minulosti.
 
15:00
Ministr vnitra Radek John, předseda vlády Petr Nečas a prezident republiky Václav Klaus společně s hejtmanem Stanislavem Eichlerem navštívili postiženou Chrastavu. Starosta Michael Canov je seznámil s rozsahem škod a stavem odklízecích prací.
 
16:00
Ministr vnitra, prezident republiky a hejtman Libereckého kraje navštívili Hrádek nad Nisou, jedno z dalších silně zasažených míst. SRovněž hrádecký starosta města Martin Půta je informoval o rozsahu poškození a průběhu odklízecích prací.
 
17:00
Ministr vnitra se zúčastnil tiskové konference Libereckého kraje. Na ní bylo konstatováno, že dochází k odstraňování následků povodní, zásobování pitnou vodou a poskytování vysoušecí techniky a pomoci psychologů. Pomoc je poskytována v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). V první fázi  hasiči a další příslušníci IZS zachránili 158 osob.
  
Zítra se bude konat mimořádné zasedání vlády, na kterém se ministři budou zabývat nejaktuálnějšími požadavky jako jsou žádosti o vybudování mostů ženisty, opravu poškozených komunikací a obnovení zásobování.
  
Hejtman vyzval média, aby nevypouštěla fámy a komunikovala se složkami IZS.

Print  E-mail