Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

MEDEVAC pomohl vyléčit další dvě děti

Ve Fakultní nemocnici Motol se dnes 2. února 2010 uskutečnila prezentace Dětského kardiocentra a úspěšných operací dětí s vrozenou srdeční vadou v rámci programu MEDEVAC. 

V současné době se v motolské nemocnici léčí dva pacienti se srdeční vadou z Kambodže. Do programu MEDEVAC byli vybráni na základě úzké spolupráce Ministerstva vnitra ČR s českým zastupitelským úřadem v Bangkoku.

 
Oba tříletí chlapci přiletěli do České republiky se svými matkami v polovině listopadu  2009. Jsou už po operaci a podstupují rekonvalescentní léčbu v Olivově léčebně v Říčanech. V polovině února pravděpodobně odletí zpět do Kambodže.
 
Tiskové konference se za Ministerstvo vnitra zúčastnil ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman: „MEDEVAC pro nás znamená 126 vyléčených dětí. Je to 17 let historie. 17 let tvrdé a poctivé práce. Pohybovali jsme se všude tam, kde se odehrávaly velké lidské tragédie. V Iráku, Kosovu, Afghanistánu i v Kambodži. Doufám, že tito dva vyléčení chlapci, kteří jsou tady dnes s námi jsou důkazem toho, co Fakultní nemocnice Motol dokáže. Přál bych si, aby tahle nemocnice a tohle kardiocentrum i nadále pomáhalo léčit děti a i nadále šířilo dobré jméno České republiky.“
 
 „Jsme hrdí na to, že můžeme pomoci malým pacientům ze zahraničí. Dokážeme pomoci těm, kteří by v podmínkách, ve kterých žijí, těžko dokázali přežít,“ dodal ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík.
 
Další výběr nových pacientů se srdeční vadou byl proveden tentokrát v Afghánistánu. Ve spolupráci s Armádou ČR budou děti v průběhu letošního roku dopravovány do České republiky.
 
Program humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel – MEDEVAC- je primárně určen pro vážně nemocné děti z válkou postižených či jinak potřebných oblastí, pro které není možné zajistit léčbu v místních podmínkách. Je realizován Ministerstvem vnitra ČR v úzké spolupráci s resorty ministerstev obrany a zdravotnictví.
 
 
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí 


Fotogalerie zde

Print  E-mail