Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Předseda vlády navštívil Ministerstvo vnitra

Předseda vlády Mirek Topolánek dnes navštívil Ministerstvo vnitra. Na své návštěvě uvedl, že "klíčové ministerstvo se mění z ministerstva strachu na ministerstvo vnitřních věcí". Z úspěchu správy rozsáhlé agendy resortu jmenoval otevření "Ústavu paměti národa", vstup ČR do Schengenského prostoru a eGovernment. 

Z hodnocení plnění programového prohlášení vyšlo MVČR s pochvalou od premiéra: "Už jenom ve srovnání s ostatními resorty MVČR plní 27 resortních programů", připomněl M. Topolánek s tím, že většina těchto programů je splněna, nebo je v současnosti realizována. Premiér rovněž ocenil snižování počtu zaměstnanců, které se ale "netýká policistů a hasičů, ale zásadně administrativních pracovníků".

Jako zásadní úspěchy resortu ministra I. Langera premiér jmenoval zavádění eGovernmentu, který označil za průlomový projekt ve státní správě z posledních sto let. V této souvislosti připomněl výrazný úspěch projektu Czech POINT s tím, zájem o účast v projektu projevilo dalších čtyři sta obcí. Ministerstvo podle premiérových slov prochází velikými změnami, resort čeká implementace reformy Policie ČR a implementace eGONa.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  

Odkazy do noveho okna

Ministr vnitra vítá premiéra

Ministr vnitra vítá premiéra 

Detailní náhled

Premiér a ministr na tiskové konferenci

Premiér a ministr na tiskové konferenci 

Detailní náhled

Rozloučení

Rozloučení 

Detailní náhled

Účastníci tiskové konference

Účastníci tiskové konference 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem