Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ivan Langer děkuje hasičům a policistům zasahujícím při požáru tržnice SAPA v Libušské ulici

"Chtěl bych vyjádřit veliký dík všem zasahujícím při požáru tržnice SAPA v Praze. Požár tržnice v Libušské ulici byl, jak pro zasahující hasiče, tak pro přítomné policisty, kteří zajišťovali areál a řídili dopravu, velmi komplikovaný. Množstvím nasazených hasičů a techniky se tento požár řadí mezi největší v historii země. Požár tržnice SAPA značně překonal i nedávný požár Průmyslového paláce v Praze. Zásah byl opět profesionálně a efektivně koordinován," sdělil ministr vnitra Ivan Langer.

Na likvidaci požáru tržnice bylo nasazeno celkem 81 jednotek požární ochrany - 420 profesionálních a dobrovolných hasičů, 330 policistů z pražské správy PČR a strážníci z Městské policie hl. m. Prahy.

Z území Prahy se zapojilo 10 jednotek HZS hl. m. Prahy, 27 jednotek sborů dobrovolných hasičů a 6 jednotek HZS podniků. Na vyžádání velitele zásahu Generální ředitelství HZS ČR povolalo k zásahu také jednotky hasičů ze Středočeského, Plzeňského, Ústeckého, Jihočeského, Královehradeckého kraje a také z Vysočiny.

Při zásahu utrpěli lehká zranění tři příslušníci HZS ČR. Požár se naštěstí obešel bez ztrát na životech.

Unikátní byl tento zásah také v tom, že při něm byl pro hašení objektu ve městě vůbec poprvé v tuzemských podmínkách použit vrtulník.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


7. listopadu 2008

vytisknout  e-mailem