Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Sportovec Centra sportu MV Ondřej Moravec v závěrečném závodě MS druhý

Stříbrná tečka za mistrovstvím světa v biatlonu

V závodě mužů s hromadným startem se reprezentantům České republiky a Centra sportu Ministerstva vnitra opět dařilo. Ondřej Moravec doběhl za Jakovem Fakem druhý, a získal tak na mistrovství svou třetí medaili, Michal Šlesingr, přestože se mu nepodařila střelba a musel celkem na tři trestná kola, skončil na pátém místě. V tomto elitním závodě díky svým výsledkům startoval i Jaroslav Soukup, který dojel 28.

Odpoledne se uskutečnil také závod s hromadným startem žen, v němž obsadila Gabriela Soukalová páté místo, Veronice Vítkové bohužel vůbec nevyšla střelba a do cíle doběhla jako 29.

Čeští biatlonisté vybojovali na letošním mistrovství světa ve finském Kontiolahti celkem čtyři medaile - zlato ve smíšené štafetě ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec, stříbro Gábina Soukalová ve vytrvalostním závodě na 15 km a Ondra Moravec v závodě s hromadným startem a bronz opět Ondra Moravec ve vytrvalostním závodě na 20 km. V žebříčku národů obsadilo Česko nádherné 4. místo. Velká gratulace!