Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář Nástroje age managementu v české a zahraniční praxi

Dnes, 15. října 2013, se v konferenčním sále Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskutečnil mezinárodní seminář „Zaměstnávání osob 50+: nástroje age managementu v české a zahraniční praxi“. Ministerstvo vnitra bylo partnerem obecně prospěšné společnosti Alternativa 50+ při přípravě a realizaci tohoto semináře, který byl zaměřen na zaměstnávání osob ve věku 50+ ve veřejné správě i v soukromém sektoru. 

Konferenci zahájil ministr vnitra Martin Pecina: „Z vlastní zkušenosti vím, jak je problematika zaměstnávání osob starších 50 let citlivá a náročná. Jsem proto velmi rád, že jdeme u nás na ministerstvu příkladem tím, jak se age management snažíme propracovávat a realizovat. O tom svědčí i fakt, že u nás pracuje – a dobře pracuje – přes 35 % zaměstnanců nad 50 let.“
 
Tuto myšlenku ministra Peciny rozvinula ve svém uvítacím projevu ředitelka personálního odboru MV Anna Doležalová. „Velmi důležité je využít nejen nově nabyté znalosti, nadšení a dravost mládí, ale zkombinovat je s praxí a nadhledem zkušených zaměstnanců, a získat tak ideální mix, v němž se vlastnosti a schopnosti všech členů doplňují.“
 
Úvodní slovo k problematice pronesli Stanislav Křeček, zástupce veřejného ochránce práv, a Linda Sokačová, ředitelka Alternativy 50+.
 
V rámci prvního panelu vystoupil Martin Potůček z Fakulty sociálních věd UK s příspěvkem k problémům a perspektivám zaměstnanosti v ČR, o nerovnosti mezi generacemi hovořila Jaroslava Hasmanová Marhánková z FF ZČU v Plzni a Martin Scháněl z MPSV zaměřil svůj příspěvek na opatření Národního akčního plánu podporujícího pozitivní stárnutí pro období let 2013–2017.
 
Druhý panel byl věnován příkladům dobré praxe ve Francii, Rakousku a Velké Británii.
 
V rámci třetího panelu přednesla svůj příspěvek k age managementu v soukromém sektoru Vera M. Budway Strobach, firemní praxi v TI Automotive ilustrovala Hana Hutárková. Další příspěvky byly zaměřeny na vnímání flexikurity (Eva Svobodová z Asociace MSP a živnostníků ČR a Zdeněk Němec z LMC, s.r.o.)
 
Ve čtvrtém panelu vystoupila Ivana Hanáková Kosourová z krajského úřadu Kraje Vysočina s příspěvkem o potřebách v oblasti zaměstnávání ohrožených skupin na trhu práce z pohledu krajského úřadu a Petr Polák z Kanceláře veřejného ochránce práv s postřehy a doporučeními v oblasti věkové diskriminace v zaměstnání.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

f_09.JPG

f_09.JPG 

Detailní náhled

f_10.JPG

f_10.JPG 

Detailní náhled

f_11.JPG

f_11.JPG 

Detailní náhled

f_12.JPG

f_12.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem