Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

EURO 2008 - informace pro fanoušky

Od 7. - 29. června 2008 probíhá v Rakousku a Švýcarsku Mistrovství Evropy v kopané EURO 2008. Organizátoři zajistili pro zahraniční fanoušky, tedy i pro fanoušky z České republiky, mobilní a stacionární fanambasády. Zde by měli účastníci ME v kopané nalézt všestranné informace týkající se např. okolností konání utkání, ubytování, dopravy, kontakty na tým Policie ČR nebo rady, jak postupovat v případě ztráty cestovních dokladů atd. 

Stacionární fanambasády v podobě informačních stánků budou zřízeny ve všech městech, kde se budou hrát zápasy. Fanoušci je naleznou v centrech měst nebo v těsné blízkosti oficiálních velkoplošných projekcí. Služby stacionárních fanambasád budou zajišťovat místní vyškolení dobrovolníci.

Vedle stacionárních fanambasád budou fungovat i mobilní fanambasády jednotlivých účastnických států. Českou tvoří čtyřčlenný tým se zkušenostmi z turnajů EURO 2004 a MS 2006. Zástupci fanambasády ČR jsou připraveni příznivcům zprostředkovat kontakty na velvyslanectví (důležité zejména v případě ztráty cestovních dokladů) či na tým Policie ČR, který bude působit ve Švýcarsku i v Rakousku.

Ministerstvo vnitra apeluje na fanoušky, aby svým chováním přispěli k dobré atmosféře šampionátu, vhodně podpořili národní fotbalový tým a vyvarovali se výtržností.

Více informací najdete na www.fanguide2008.net

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


3. června 2008

vytisknout  e-mailem