Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dohoda Ministerstva vnitra a České zbrojovky

Ministerstvo vnitra ČR a Česká zbrojovka a.s. dosáhly tento měsíc vzájemné dohody týkající se kompatibility policejních pistolí s přídavnými zařízeními. Česká zbrojovka a. s. dodala policii zbraně typu CZ 75 D COMPACT, které jsou opatřeny drážkami pro uchycení přídavných zařízení. A právě otázky funkčnosti a spolehlivosti tohoto systému, které byly v minulosti předmětem vzájemných sporů, se dohoda týká. 

Obě strany především prohlašují, že mají zájem zajistit kompatibilitu připojovacích rozhraní a zvýšit tak užitné vlastnosti pistolí i přídavných zařízení. Za tímto účelem bylo domluveno, že Česká zbrojovka a.s. převezme odpovědnost za kompatibilitu přídavných zařízení ke svým pistolím.

Dohoda spočívá v závazku České zbrojovky a.s. provádět v případě potřeby technické úpravy přídavných zařízení, které jsou v držení Ministerstva vnitra ČR, zabezpečující jeho spolehlivé upevnění. Garance spolehlivosti se rovněž týká přídavných zařízení, které Ministerstvo vnitra ČR v budoucnu nakoupí prostřednictvím České zbrojovky a. s.

Česká zbrojovka a. s. zároveň uznala dluh vůči Ministerstvu vnitra ČR, který vznikl v důsledku prodlení s dodávkami policejních pistolí. Tímto krokem budou vypořádány všechny nevyjasněné nároky státu, které vznikly v souvislosti s nákupem policejních pistolí.

Ministerstvo vnitra ČR zároveň konstatuje, že dodané pistole jsou úspěšně zařazeny do služby a plní spolehlivě účel, za kterým byly pořízeny. Policie ČR je s jejich vlastnostmi spokojena.

  

Jana Malíková                                                    Michal Moroz
Tisková mluvčí MV                                             Mediální zástupce České zbrojovky

  


2. června 2008

vytisknout  e-mailem