Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Czech POINT - výpisy z registru řidičů

Ministerstvo vnitra nově zavádí pro zjednodušení komunikace s úřady a pro větší komfort řidičů možnost zažádat o výpis z registru řidičů na kterémkoliv kontaktním místě Czech POINT. Od 1. ledna 2009 tak řidiči zjistí stav svého bodového konta z registru řidičů na kterémkoliv z 2 980 kontaktních pracovišť Czech POINT. 

Jedná se o ověřený výstup z registru řidičů. Při žádosti o výpis řidiči předloží doklad totožnosti a řidičský průkaz. Výpis bude zpoplatněn jako jiné ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy (kromě rejstříku trestů), tedy max. 100,- Kč za první stranu výstupu a max. 50,- Kč za každou další stranu u samosprávních úřadů. Česká pošta a Hospodářská komora mají své tarify.

Projekt Vše na jednom místě, tedy projekt Czech POINT, je v současné době nejviditelnějším projevem elektronizace veřejné správy. Veřejná správa je nyní díky Czech POINTu přívětivější k občanům a stále méně je obtěžuje zbytečnými dotazy a úkony.

K 11. 12. 2008 se aktivně do projektu Czech POINT zapojilo již 1 720 obecních a krajských úřadů, 808 poboček České pošty, 49 pracovišť Hospodářské komory, 39 zastupitelských úřadů ČR v zahraničí a 364 notářských úřadů. Celkem je tedy aktivních 2 980 pracovišť Czech POINT.

První Czech POINT byl spuštěn 28. března 2007 na radnici Městské části Prahy 13, poskytoval výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a katastru nemovitostí. Jako informační terminál zahájil Czech POINT činnost. 1. ledna 2008, tímto dnem začal poskytovat výpis z rejstříku trestů, prvního neveřejného registru. Od 1. července 2008 zavedly terminály Czech POINT další novinku. Na obecních úřadech, pobočkách České pošty a Hospodářské komory mohou živnostníci podat ohlášení živnosti, změnu provozovny nebo statutárního zástupce. Výpis z rejstříku trestů lze také získat na pobočkách České pošty.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


29. prosince 2008

vytisknout  e-mailem