Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Ivan Langer podepsal dohodu s velvyslancem USA Richardem Graberem

Ministr vnitra Ivan Langer spolu s velvyslancem USA Richardem Graberem dnes 12. listopadu 2008 podepsali Dohodu mezi vládami ČR a USA o posilování spolupráce při prevenci a potírání závažné trestné činnosti. 

Podpis dohody se uskutečnil v návaznosti na schválení vládou dne 3. listopadu 2008 a na udělení plné moci prezidentem republiky dne 6. listopadu 2008. Podpis této mezinárodní smlouvy představuje poslední významný krok v rámci odstraňování překážek při cestování do Spojených států.

Dohoda pokrývá standardní oblasti mezinárodní policejní spolupráce, jako je výměna informací o skupinách organizovaného zločinu nebo pátrání po osobách, na které byl ve druhém státě vydán zatýkací rozkaz. Navíc se Dohoda po vzoru moderních předpisů Evropské unie zaměřuje také na nejpokročilejší instituty spolupráce orgánů vynucování práva v oblasti identifikace osob pomocí otisků prstů a v budoucnu i profilů DNA. Dohoda dále usnadní a zlepší již tak kvalitní policejní spolupráci mezi českými a americkými orgány při odhalování a potírání závažných forem trestné činnosti. Dohoda podléhá souhlasu obou komor českého Parlamentu a ratifikaci prezidentem republiky.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


12. listopadu 2008

Odkazy do noveho okna

Podpis dohody (1)

Podpis dohody (1) 

Detailní náhled

Podpis dohody (2)

Podpis dohody (2) 

Detailní náhled

Podpis dohody (3)

Podpis dohody (3) 

Detailní náhled

Podpis dohody (4)

Podpis dohody (4) 

Detailní náhled

Podpis dohody (5)

Podpis dohody (5) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem