Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzpomínkový řetězec připomene oběti dopravních nehod

V sobotu 8. listopadu, tři měsíce po železničním neštěstí ve Studénce, propojí Českou republiku vzpomínkový řetěz s názvem "Spojeni osudem: ani v neštěstí nejsme sami". Připomene také oběti dalších dopravních nehod. 

Připomenout památku zemřelých, situaci zraněných a jejich rodin, statečnost pomáhajících a podpořit vnímavost a solidaritu nás všech - to jsou hlavní cíle vzpomínkového řetězce za oběti dopravních nehod. Ten v sobotu 8. listopadu 2008 proběhne v řadě měst České republiky.

Celodenní akce začne po 10. hodině ve Studénce vzpomínkovým setkáním na místě, kde 8. srpna najel vlak EC 108 Comenius do spadlého mostu. Při nehodě nebo v jejím důsledku zemřelo osm lidí a sedm desítek lidí bylo zraněno. Vzpomínkový řetězec pak bude pokračovat podle jízdního řádu vlaku na nádražích v Olomouci (11 hodin), České Třebové (12 hodin) a v Praze (14 hodin).

Celý den vyvrcholí v 16 hodin Koncertem na památku obětí dopravních nehod v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti u Chrudimi. Místní si tak připomenou tragickou událost z května tohoto roku: Ve čtvrtek 22. 5. 2008 vjel na náměstí 26letý řidič pod vlivem drogy na chodník a zabil tam 28letou ženu a jejího 3letého syna.

Akci pořádá Psychosociální intervenční tým ve spolupráci s Krizovým centrem Ostrava, Českým sdružením obětí dopravních nehod, sdružením Rafae, Městským úřadem v Chrasti, Dopravním vzdělávacím institutem, Federací strojvůdců ČR, humanitární organizací ADRA, Charitou ČR a dalšími občany a institucemi.

Další tisková zpráva s podrobnými informacemi bude vydána 5. 11. 2008. Informace je možné sledovat také na http://pit-cr.info.
 

Tiskoví mluvčí akce:

  • Karel Šimr, koordinátor Psychosociálního intervenčního týmu, tiskový mluvčí akce za Čechy
    739 244 774
  • Lukáš Humpl, mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje, tiskový mluvčí akce za Moravu
    722 548 840

  

vytisknout  e-mailem