Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Účast Ministerstva vnitra na Invexu

Ve dnech 6. až 9. října 2008 se na brněnském Výstavišti koná již 18. ročník veletrhu Invex (Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání). Jeho významnou součástí je konference e-Vize. 

Ministerstvo vnitra se v letošním roce stalo patronem projektu, zaměřeného na oblast eGovernmentu, pod názvem "e-Vize pro státní správu a samosprávu". V pondělí v 10 hodin ho zahájil ministr vnitra Ivan Langer spolu s náměstkem pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeňkem Zajíčkem. 

"Máme rádi svou práci a máme rádi úspěch. Abychom ho dosáhli, musíme být cílevědomí, pracovití, potřebujeme k tomu kvalitní tým, štěstí, a především vizi. Když jsme vloni s vizí eGONa přišli, mnozí o ní měli pochyby a mysleli si, že jde jen o vizi pro vizi. Dnes můžeme s hrdostí říct, že už má naše vize zcela konkrétní podobu a že se nám ji daří naplňovat. Když budeme táhnout všichni za jeden provaz, máme velkou šanci, že se nám to společně povede," řekl v rámci svého úvodního vystoupení Ivan Langer.

Ministr Ivan Langer se poté přesunul ke stánku Ministerstva vnitra, kde spolu s náměstkem Zdeňkem Zajíčkem pohovořili o eGovernmentu, který se v podobě eGONa úspěšně rozvíjí.

eGONovi již kromě srdce, oběhové soustavy a končetin začne fungovat i mozek, tedy Základní registry veřejné správy. "Díky mozku se všechny neurony propojí a začnou dávat signály pro celé tělo. Tak se z eGONA stane funkční živý organismus," uvedl Ivan Langer.

Zdeněk Zajíček dále prozradil, že nás od 1. 7. 2009 využíváním datových schránek čeká revoluce v byrokracii. Doslova řekl: "Už nebude nutné chodit na poštu, veškeré dokumenty při komunikaci s úřady si budeme schopni vyřídit z tepla obývacího pokoje."

Na závěr vyzval ministr vnitra všechny přítomné, aby se zapojili do praktické realizace projektu eGovernment.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


6. října 2008

Odkazy do noveho okna

Ivan Langer s náměstkem Zajíčkem

Ivan Langer s náměstkem Zajíčkem předsta... 

Detailní náhled

Konference eVize - zahájení

Ivan Langer a náměstek Zajíček zahájili ... 

Detailní náhled

Stánek MV na Invexu 2008 (1)

Expozice, v níž MV prezentuje projekty e... 

Detailní náhled

Stánek MV na Invexu 2008 (2)

Centrem stánku MV je Czech POINT 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem