Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Ivan Langer dnes navštívil Moravskoslezský kraj

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil ve čtvrtek, 2. října 2008, v rámci svých pravidelných výjezdů do jednotlivých krajů Moravskoslezský kraj. 

Program ministra vnitra Ivana Langera začal za doprovodu hejtmana Evžena Tošenovského slavnostním odhalením modelu Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje. V březnu 2004 podepsali hejtman Moravskoslezského kraje, primátor Ostravy a ministr vnitra "Memorandum o výstavbě a provozování Integrovaného bezpečnostního centra". Dnes proběhlo v Ostravě slavnostní odhalení tohoto modelu. "Jsem rád, že tento výjimečný projekt mohl vzniknout. V tomto projektu se snoubí Evropské peníze, krajské peníze, peníze Ministerstva vnitra a peníze města, aby se mohla zahájit výstavba tohoto unikátního objektu," uvedl ministr vnitra Ivan Langer. Objekt poskytne zázemí nejen krajskému centru tísňového volání, ale i výjezdovému středisku zdravotnické záchranné služby, Policii ČR a ředitelství a služebně Městské policii Ostrava.

Program dále pokračoval setkáním s profesionálními i dobrovolnými hasiči, kterým ministr předal 50 ochranných oděvů pro 10 dobrovolných jednotek z celého kraje. "Jde o historicky největší předávání ochranných oděvů dobrovolným hasičům. Chystáme se předat celkem 33300 souprav, které se skládají z ochranné obuvi, blůzy a kalhot," uvedl při předávání ministr vnitra.

Poté se ministr vnitra a hejtman přesunuli do nákupního centra v Ostravě, kde navštívili "pojízdné" kontaktní pracoviště Czech POINT. Přímo zde, na podacím a ověřovacím terminálu státní správy Czech POINT, umístěném v obchodním centru, si občané mohou požádat o výpis z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku, z živnostenského rejstříku nebo z rejstříku trestů. Jednání s úřady se totiž díky Czech POINTu stává příjemným zážitkem. Program zakončili v Orlové-Porubě, na místě, kde by měla vyrůst nová policejní služebna. Do nového objektu se přestěhuje stávající služebna místního oddělení PČR v Orlové. Nová budova bude odpovídat aktuálním požadavkům doby a mělo by zde sídlit cca 120 policistů a zaměstnanců.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


2. října 2008

vytisknout  e-mailem